Raphael Bussieres

Prejšnji torek so Ljubljančani iz Szekesfehervarja odnesli dve točki (5:6 po podaljšku), v nedeljo so v Tivoliju ugnali Gradec s 3:2 po podaljšku, v torek pa so presenetljivo osvojili še točko v Linzu (poraz s 4:3 po podaljšku).

V prvih dveh tretjinah v Tivoliju, kjer se je zbralo približno 600 gledalcev, ni bilo golov. Nato pa so gostje v 47. minuti izkoristili prednost igralca več in prek Daniela Kogerja povedli. Maks Selan je prejel štiriminutno kazen.

Sijajen zaključek zmajev
A čez manj kot minuto je Olimpija izenačila. Raphaelu Bussieresu je uspel izjemen prodor, ki ga je kronal s strelom pod prečko za 1:1. V 52. minuti je Aleš Mušič streljal izza vrat, vratar Mikloš Rajna je plošček odbil, a le do Sebastjana Hadžiča, ki ga je z bekhendom pospravil v mrežo. Piko na i domači zmagi je dodal Gal Koren v zadnji minuti, ko je plošček z leve strani poslal v prazna vrata.

Ropret odšel na Madžarsko
Razmerje strelov je bilo 42:27 za zmaje (23:7 v zadnji tretjini), ki so se tako veselili prve zmage "za tri točke" v Tivoliju. Pri Olimpiji so manjkali Žiga Pešut, David Planko in Anže Ropret, ki se je preselil k madžarskemu Ujpestu.
Zajc: S tako igro smo konkurenčni vsaki ekipi
"Imeli smo precej več strelov, predvsem v zadnji tretjini. S tako igro smo lahko konkurenčni vsaki ekipi v Ligi Ebel. To smo dokazali že v torek v Linzu, ko smo brez šestih igralcev osvojili veliko točko. Trenutno smo lahko zelo zadovoljni. Seveda stanje v našem klubu ni idealno, a kljub težkim pogojem je vzdušje odlično. Upam, da bo naš niz trajal še nekaj časa," je poudaril trener Zajc, ki je nato v garderobi zelo naglas navil glasbo - "Na juriš, na juriš" je odmevalo iz zvočnikov.
V nedeljo v Tivoli prihaja Beljak, ki je tokrat odpravil Orle iz Znojma s 5:1. Miha Verlič je zadel dvakrat, enkrat pa je bil natančen Jan Urbas.

4.000 evrov kazni za Olimpijo
Hokejska zveza Slovenije je po mesecu in pol razsodila v sporu med Olimpijo in Jesenicami. Slednje so se namreč pritožile, ker so Ljubljančani superpokalno tekmo, ki so jo dobili v Podmežakli s 4:2, odigrali s sedmimi tujci, medtem ko jih pravilnik dovoljuje največ šest. Jeseničani so zahtevali, da se tekma registrira v njihovo korist, a pri HZS-ju so pojasnili, da za prekršek, kakršnega je naredila Olimpija, lahko po pravilniku izrečejo opomin, denarno kazen v razponu od 1.000 do 10.000 evrov ali pa zaporo igrišča. Pri izreku kazni so upoštevali dejstvo, da v tem primeru ne gre za lažji prekršek, zato so določili 4.000 evrov kazni, upoštevali pa so tudi vse oteževalne in olajševalne okoliščine.