Dvomov o zmagovalcu v Podmežakli ni bilo več že sredi tekme. Domači so začeli podjetno, v osmi minuti zadeli v razmiku le devetih sekund, ko sta bila uspešna Blaž Tomaževič in Gašper Glavič, ta je nato na 3:0 povišal še pred koncem prve tretjine.

Razmerje strelov 44:14 za Jesenice
V drugi je gostujočega vratarja najprej premagal Žan Primožič, gostom je nato uspelo ugnati Urbana Avsenika, na 5:1 pa je povišal Andrej Tavželj. Njegov gol v 34. minuti pa je bil tudi zadnji na tekmi, saj so v zadnji tretjini domači spustili ritem in le uspešno nadzorovali potek tekme. Razmerje strelov je bilo 44:14 za Jesenice.

Strelske vaje zmajev v Linzu
Ljubljančani so v Linzu pri najslabšem moštvu lige, ki je edino še brez zmage, zablesteli v drugi tretjini, ko so v desetih minutah dosegli štiri gole. Nik Simšič je dosegel dva zadetka, Luka Zorko in Mark Čepon pa po enega. V zadnjem delu, ko so gostje sprožili 33 strelov, so še trikrat premagali domačega vratarja (Miha Logar, Nejc Brus, Žiga Pešut). Končno razmerje strelov je bilo kar 78:9 za Olimpijo. Izkazal se je torej tudi domači vratar Beni Halasz z 71 obrambami.

V ponedeljek ob 19.15 Linz prihaja v Tivoli, v sredo pa bo v Tivoliju ponovitev aprilskega finala med Olimpijo in Pustertalom.