Veselje Jeseničanov po pomembni zmagi, ki jim štiri kroge pred koncem drugega dela omogoča boj za najvišja mesta. Prve tri ekipe po desetih krogih bodo lahko izbirale tekmeca v četrtfinalu. Foto: Drago Cvetanovič
Martin Oraže
Martin Oraže je odločil napeto tekmo v Podmežakli. Foto: BoBo

V dvorani Podmežakla se je zbralo kar 3.000 gledalcev, ki so spremljali tudi bogat spremljevalni program, na tribuni so bili številni nekdanji odlični hokejisti, prvi plošček pa je vrgel legendarni Cveto Pretnar.

Jeseničani so do vodstva prišli že v peti minuti, ko je mrežo gostov zatresel Eric Pance, ki je uspešno izvedel kazenski strel, vendar je devet minut pozneje izenačil Davide Dal Sasso.

Edini zadetek v drugi tretjini je v 33. minuti dosegel Sašo Rajsar. V zadnji tretjini so gostje v 53. minuti izkoristili prednost igralca več. Zadetek je dosegel Colin Long.

Odločal je podaljšek. Po minuti igre je bil izključen Stefano Marchetti zaradi spotikanja. Po 45 sekundah "power playa" je srečanje odločil Oraže, pri golu pa sta s podajo sodelovala Pance in Aleksandar Magovac. Razmerje v strelih na vrata je bilo 46:38.

Jeseničani so se na tretjem mestu izenačili z Asiagom. Obe ekipi imata po 11 točk. Že v soboto čaka železarje gostovanje pri vodilni ekipi Rittner Buam.