Tadej Pogačar je v ciljnem šprintu navkreber strl Seppa Kussa in dobil več ali manj ekshibicijski kriterij po Saitami. Foto: ASO/Thomas Maheux

Pogačar in Kuss sta se od ostalih kolesarjev odlepila dva kroga pred ciljem in se pridružila Slovaku Petru Saganu (Legends Team), ki pa je nato popustil 2,4 km pred ciljem.

350 metrov pred ciljno črto, tik pred izhodom iz predora, je Kuss napadel iz zavetrja, a ni mogel držati koraka z izjemnim Pogačarjem, ki je relativno mirno končal dirko po uri, 24 minutah in 7 sekundah. Kuss je ciljno črto prečkal sekundo za njim, Sagan je na tretjem mestu zaostal 15 sekund.

V ozadju se je nato razplamtel boj za naslednja mesta, največ moči je imel Britanec Mark Cavendish (Astana), ki je bil četrti.

Pogačar pohvalil zanimivo progo
"Čudovit dan in čudovito vzdušje na Japonskem. Zmagati danes je bilo neverjetno. Proga je bila zelo zabavna, malce levo, malce desno, skozi areno, malce vzpenjanja skozi predor ... lepa trasa," je po zmagi dejal dobro razpoloženi Pogačar.

Kolesar iz Komende je na mestu zmagovalca nasledil Belgijca Jasperja Philipsena, ki je bil najboljši lani. Kriterij po Saitami je sicer namenjen promociji Toura na Japonskem.

Pogačar zmagal na Japonskem: Vzdušje je res neverjetno