Luka Dončić je s slovensko zastavo stopil na zmagovalni oder. Foto: Twitter/Luka Dončić
Sergio Llull in Sergio Rodriguez
Sergio Llull in Sergio Rodriguez se veselita novega naslova španskega prvaka. Foto: Reuters

Katalonci, ki so imeli prednost domačega parketa v finalni seriji, so dobili uvodno tekmo ob pisku sirene, nato pa drugo tekmo v Blaugrani visoko izgubili, Real pa je v Barclaycard Centru dobil obe tekmi. Najkoristnejši igralec finala je bil Sergio Llull. Luka Dončić na četrti tekmi ni igral, s slovensko zastavo pa se je veselil na zmagovalnem odru.

Barcelona je bila boljša v prvi četrtini, Ante Tomić je nanizal devet točk in po desetih minutah so imeli Katalonci sedem točk naskoka (19:26). Gostitelji so prevzeli pobudo sredi druge četrtine z delnim izidom 9:0, po trojki Sergia Rodrigueza je bilo 36:34. Barcelona je s košem Tomića odšla na odmor z minimalno prednostjo (45:47).

V tretji četrtini sta blestela Llull in Gustavo Ayon, gostitelji so si nabrali sedem točk prednosti (72:65). Barcelona se je po košu Justina Doelmanna v 37. minuti približala na 74:73, a je nato Sergio Rodriguez zadel dve trojki in povišal na 83:77. V zadnji minuti sta Fernandez in Llull zadela vse štiri proste mete in veliko slavje se je začelo.
V zadnjih petih letih je Real osvojil tri prvenstvene lovorike, štiri kraljeve pokale, tri španske superpokale in lani po 10 letih tudi Evroligo.