Tajfun je polčas dobil z 42:41, po treh četrtinah pa je semafor kazal 57:52 za domače. A Laščani so uprizorili preobrat, tako da so imeli slabe tri minute pred koncem štiri točke prednosti. Takoj zatem je sledila trojka Tajfuna, točka razlike pa je bila še ob začetku zadnje minute tekme.

Slabih 25 sekund pred koncem tekme je Tajfun tudi nekoliko srečno prišel v vodstvo s 75:73 s trojko Malcolma Montgomeryja Granta, deset sekund pred koncem pa je na drugi strani Matej Krušič izid z uspešno izvedenima prostima metoma znova poravnal (75:75).

Sarajlija in Vujasinović zadela po en prosti met
Šest sekund in pol pred koncem je Mirza Sarajlija zadel enega od dveh prostih metov in Tajfunu znova priigral rahlo prednost, na drugi strani pa je Zlatorog zapravil svoj napad. Daniel Vujasinović je nato s prostim metom povišal na 77:75, gosti pa so ob zvoku sirene prek Nejca Bariča zgrešili met za tri točke, ki bi jim prinesel zmago.

Pri Tajfunu je bil z 19 točkami in desetimi skoki najboljši Žiga Fifolt, pri gostih pa je enako število točk dosegel Jernej Ledl.

Poraz Zlatoroga je izkoristila Krka, ki se je po visoki zmagi nad LTH-jem (110:56) zavihtela na vrh lestvice s sicer enakim točkovnim izkupičkom kot Laščani.