James Harden je bil skupaj z Ericom Gordonom prvi strelec Houstona. Oba sta dosegla po 27 točk. A razliko sta naredila PJ Tucker in Trevor Ariza. Dvojec je na prvi tekmi skupaj prispeval 9 točk, tokrat kar 41. Foto: Reuters
Chris Paul je 16 točkam dodal 6 podaj in 4 skoke. Foto: Reuters

Ob selitvi v Oakland je serija izenačena na 1:1.

Napadalni učinek Raket je bil tokrat precej bolj porazdeljen kot na prvi tekmi. James Harden (41 točk na prvi tekmi) in Eric Gordon sta vknjižila po 27 točk, PJ Tucker je zadel 5 od šestih trojk in se ustavil pri 22 točkah (rekord kariere v končnici). Trevor Ariza je prispeval 19 točk, Chris Paul 22. "S tako igro lahko premagamo kogar koli, kjer koli, kadar koli," je bil s predstavo svojih varovancev zadovoljen trener Mike D'Antoni.

Houston tudi tokrat ni našel recepta za Kevina Duranta, ki je bil z 38 točkami (met 13/22) najučinkovitejši igralec Bojevnikov, a so precej bolje kot na prvi tekmi ustavili preostale člane velike četvorke. Steph Curry, Klay Thomspon in Draymond Green so iz 35 metov iz igre dosegli le 30 točk. Curry (16 točk) je trojke metal 1/8, Thompsonov (8 točk) met iz igre je bil 3/11.
Houston, pri katerem sta Clint Capela in Harden zbrala po 10 skokov, je bil v tej prvini uspešnejši s 47:36. Rakete so po izenačenem začetku v vodstvo prešle tri minute pred koncem prve četrtine in v nadaljevanju vseskozi nadzorovale tekmo. Golden State se je na začetku zadnje četrtine približal na minus enajst, vendar je Houston dosegel naslednjih 11 točk.

Branilci naslova so takrat postali netipično živčni. Durant je dobil tehnično napako po obračunu s Hardnom, Green je porinil Arizo z igrišča. Kerr se je takoj zatem odločil, da glavne zvezdnike posadi na klop. "Nadigrali so nas na celotnem srečanju. Kakor koli gledamo na tekmo in jo analiziramo, premagali so nas, ne glede na to, koga sem poslal v igro," je dvoboj ocenil trener gostov Steve Kerr.

Naslednja tekma bo v ponedeljek ob 2. uri zjutraj v Oaklandu.