Kobe Bryant je iz igre metal 9/25, nezgrešljiv pa je bil pri prostih metih (18/18). Foto: Reuters
Louis Williams
Louis Williams je za Philadelphio s klopi dosegel 15 točk. Foto: Reuters

Thunderji so nekaj manj kot tri minute pred koncem vodili z 92:87, a nato v napadu zgrešili serijo metov, v obrambi pa naredili številne prekrške. Za Lakerse je iz igre dve točki dosegel le Kobe Bryant (36 točk), preostalih 10 točk pa so zbrali s prostimi meti.

Nori dnevi v Staples Centru
Četrta tekma bo na sporedu že v soboto. Gre za eno najvznemirljivejših obdobij Staples Centra, ki bo v štirih dneh gostil kar šest tekem v končnicah Lig NBA in NHL. V četrtek so Kingsi v finalu zahoda Lige NHL proti Phoenixu povedli v zmagah s 3:0. V soboto bosta dejavni obe košarkarski ekipi, v nedeljo pa bodo igrali tako Kingsi kot Clippersi.

Philadelphia se je rešila po slabem 1. polčasu
V drugi petkovi tekmi je Philadelphia ugnala Boston z 92:83 in izid v seriji izenačila na 2:2. A začetek tekme ni obetal takega razpleta, saj so Kelti ob polčasu vodili s 46:31, gostitelji so iz igre metali le 23-odstotno.

Sixersi dosegli zadnjih devet točk
Rajon Rondo
, ki je podelil 15 podaj, je nekaj več kot minuto in pol pred koncem izenačil na 83:83, a to so bile zadnje točke za njegove soigralce. Najprej je Andre Iguodala dosegel pet točk zapored, zadnje štiri pa je s prostimi meti prispeval Jodie Meeks.

Z boljšo igro je prišla tudi samozavest
"V prvem polčasu nam ni šlo prav nič. V slačilnici smo se domenili, da moram v obrambi igrati bolj trdo, v napadu pa bolj pogumno in odločno. Drugi polčas smo res začeli na tak način, s čimer se nam je povečala samozavest," je po tekmi razložil Louis Williams, ki je dosegel 15 točk.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale, vzhod:

PHILADELPHIA (8) - BOSTON (4) - 2:2
92:83 (12:24, 19:22, 28:17, 33:20)
Iguodala in Turner po 16, Williams 15, Young 12, Holiday 11, Meeks 9, Allen 8, Brand 3, Hawes 2; Pierce 24, Rondo (15 podaj) in Bass po 15, Garnett 9, Bradley 8, Allen in Pietrus po 5, Hollins 2.

99:96 (23:15, 27:32, 19:23, 30:26)
Bryant 36, Bynum 15, Gasol, Sessions in Blake po 12, World Peace 10, Hill 2; Durant 31, Westbrook in Harden po 21, Ibaka 8, Perkins 6, Fisher 4, Sefolosha 3, Collison 2.
Sobota:
LA CLIPPERS (5) - SAN ANTONIO (1) - 0:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.