Dončić strelsko sicer ni imel najboljšega večera (met iz igre: 11/26), a je zadel nekaj res ključnih metov. Foto: Reuters

Dallas je na uvodni tekmi v prvi četrtini prejel kar 34 točk, hitro padel v visok rezultatski zaostanek, iz katerega se ni mogel več izkopati. Tokrat je Clipperse v prvi četrtini omejil le na 19 točk in odlično nastavil temelje za zmago.

Mavsi so v povprečju v rednem delu sezone prejeli po 115,6 točke, tokrat le 93. Le na dveh tekmah sezone so tekmecu dovolili manj točk, in sicer 92 ob koncu sezone (na gostovanju pri Chicagu in Miamiju), ko se je začel njihov preporod v obrambi. Ta se še kako pozna, ko preverimo mesečna povprečja prejetih točk.

april109,9

Trend je jasen. V resnici bi bil še očitnejši, in če ne bi šteli zadnjih dveh tekem rednega dela, ko je Dallas zaradi misli na končnico spočil večji del nosilcev. Brez teh dveh tekem aprilsko povprečje pade celo na 106,2. Dobra obramba se je poznala pri slabših številkah Clippersov, ki so imeli za okrog 12 odstotnih točk nižji met kot pa v rednem delu sezone.

izgubljene žoge13,18

In Luka Dončić? Nemalokrat je blestel proti Clippersom, in tokrat ni bilo prav nič drugače.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Odstotek meta sicer ni bil idealen, a je zadeval ob pravem trenutku, tudi ključno trojko poldrugo minuto pred koncem, s katero je zadel za varno vodstvo z 90:81. Dvignil se je mimo Jamesa Hardna, nato pa čustveno nekajkrat zakričal proti občinstvu v dvorani.

Sorodna novica Dallas z odlično obrambno predstavo odnesel veliko zmago iz Los Angelesa

Kritiki bodo kritizirali
"Vedeli smo, da se moramo na drugi tekmi popraviti, saj na prvi res nismo dobro igrali. Želeli smo dokazati, da se z njimi lahko kosamo v seriji, kar smo tudi pokazali," je kar žarel Dončić, ki je bil zadovoljen tudi s svojo predstavo v obrambi: "To je končnica, tu so tekme popolnoma drugačne. Ponosen sem tudi na svojo igro v obrambi. Tisti, ki me ne marajo, me bodo kritizirali, a rad igram košarko. Celo življenje sem si želel igrati in zato v tem tako uživam."

V ključnih trenutkih je bil pomemben tudi Kyrie Irving, ki je v zadnjih 8 minutah dosegel 8 točk, dva skoka in ukradel eno žogo. Dončić je pohvalil svojega soigralca: "Neverjeten je, za nasprotne obrambe je toliko težje, da naju morajo oba hkrati pokrivati. Odličen je, res sem srečen, da igra z nami."

Pomembno le, da je sodniško merilo enak
Slovenski as je spregovoril tudi o igri v končnici, ki je v primerjavi z rednim delom nekoliko bolj trda, sodniške piščalke nekoliko pogosteje obnemijo: "Igra je bolj fizična, sodniki manj piskajo prekrške, a pomembno je le, da je merilo enako za obe ekipi. Smo pripravljeni, dobiti moramo še tri tekme."

Nekaj je jasno, Dončić proti Clippersom običajno igra odlično. Tako v rednem delu kot končnici, kar potrjuje tudi naslednja tabela.