Brendan Jefferson je navdušil z 28 točkami. Iz igre je metal 10/14, trojke 8/11.
Brendan Jefferson je navdušil z 28 točkami. Iz igre je metal 10/14, trojke 8/11. "Dobra tekma za gledalce, saj sta bili ekipi zelo izenačeni. Izgubili smo preveč žog, tudi jaz, in to nas je na koncu ubilo. Lani sem igral tukaj v nemški ligi in nas je Ulm visoko premagal, zato sem bil tokrat še toliko bolj motiviran," je dejal 24-letni ameriški branilec. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija
Oslabljenim Ljubljančanom v Ulmu ni uspelo presenetiti favoriziranih domačinov. Foto: www.alesfevzer.com

Čestitke Ulmu za zmago. Naša največja težava je bila, da smo premehko začeli in odigrali prvi polčas. Naredili smo točno to, kar je Ulm želel: da začnemo tekmo mehko, jim dovolimo lahke odprte mete in tranzicijsko igro. Če prejmeš toliko točk v prvem polčasu na gostovanju, si v težavah. To je bil ključ. Naš cilj zagotovo ni bil, da odigramo takšen prvi polčas, da prejmemo toliko točk. Domačinu smo dovolili, da se sprosti. V drugem polčasu smo imeli podobne težave v odločilnih trenutkih tekme.

Trener Uniona Olimpije Gašper Okorn po tekmi

Olimpija je v Nemčijo odpotovala precej oslabljena, saj so manjkali poškodovani oziroma bolni Jure Pelko, Jan Barbarič, Blaž Mesiček in Semen Šaškov. Kljub temu so varovanci Gašperja Okorna korak z domačimi držali do začetka zadnje četrtine, ko je prvi igralec tekme Brandon Jefferson (28 točk) zmaje približal le na točko zaostanka (65:64).

Domači so nato odgovorili z delnim izidom 13:2 in tekmo mirno pripeljali do konca. Ljubljanska zasedba se bo v naslednjem krogu 26. oktobra pomerila s Hapoelom iz Jeruzalema. Še prej pa jo v soboto čaka obračun Lige ABA proti Ciboni.

Zmaji so se vrnili po -11
Olimpija se je v prvi četrtini dobro držala. Po dveh trojkah Brendona Jeffersona je povedla z 11:10, Gregor Horvat pa je z lepim prodorom in košem od table prav ob izteku uvodnega dela Ljubljančane približal le na dve točki zaostanka (25:23). Domači so se na začetku druge tretjine po zaporednih trojkah Karstena Tadda in Braydona Hobbsa odlepili na 36:25. A Ljubljančani so vrnili udarec. Trojki Jeffersona in Dražena Bubnića sta v 16. minuti pomenili le -2 (39:37), malo pozneje pa je Horvat protinapad zaključil s košem za izenačenje (39:39). Domači trener je moral vzeti minuto odmora. Polčas se je končal s 45:41.

Jefferson vlekel Olimpijin voz
Začetek drugega polčasa je pripadel Ulmu, ki je z delnim izidom 9:3 Gašperja Okorna prisilil k minuti odmora (54:44). Ta je pomagala, saj so se Ljubljančani s košema Nikole Jankovića in Devina Oliverja približali le na -5 (56:51). Zmaji so do konca četrtine kljub napakam obdržali priključek s tekmeci (63:56). Olimpija je sijajno odprla zadnjo četrtino. Jefferson je zadel dve trojki in goste v 32. minuti približal le na točko zaostanka (65:64).

Mrk gostov v zadnjih minutah
A temu je sledil domači niz 13:2, tako da je semafor v 36. minuti kazal 78:66. Olimpija ni našla rešitev v napadu in očitno je bilo, da je njen odpor dobre tri minute pred koncem zlomljen. Ko je malo pozneje Chris Babb dodal še trojko za 84:71, se je slavje domačih lahko začelo. Zmajem je do konca uspelo le še ublažiti poraz.