Domen Bratož je bil junak druge tekme. Novomeščanom je nasul kar 30 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Malcolm Armstead
Malcolm Armstead je imel premalo pomoči soigralcev. Zelo se je poznala odsotnost Jasmina Hukića. Foto: EPA
Krka presenetljivo izpadla v polfinalu
Tajfun v polfinalu izločil Krko

V dveh tekmah so Šentjurčani šokirali petkratne zaporedne državne prvake in se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem dvoboja med Rogaško in Heliosom, v katerem je po dveh tekmah izid 1:1. Odločilno srečanje je na sporedu v ponedeljek ob 18.00 (prenos na TV Slovenija 2 in na MMC-ju). Finale na tri zmage se začenja v petek.
Union Olimpija brez Lige ABA?
Poraz Krke pomeni, da si bo zmagovalec Lige Telemach priboril eno od dveh vstopnic za Ligo ABA v prihodnji sezoni. Novomeščani so zanesljivi udeleženci, saj so bili prvi po rednem delu, drugi potnik pa bo državni prvak. Union Olimpija, ki je senzacionalno izpadla v četrtfinalu proti Heliosu, se lahko v Jadransko ligo uvrsti le s povabilom organizatorja.
Sijajna predstava Bratoža
Neustavljiv je bil Domen Bratož, ki je dosegel 30 točk (9/12 iz igre). Pomeben je bil tudi delež Emirja Zimića (15 točk), Đorđeja Lelića (15), Stanka Sebiča (10) in Dragiše Drobnjaka (10). Teh pet igralcev je doseglo 80 od 89 točk Tajfuna.
Armstead držal priključek v prvem delu
Pred 800 gledalci gostitelji začeli odlično. Dvakrat je zadel Zimić, po trojki Drobnjaka je bilo že v 2. minuti 7:0. Krka se je prebudila ob koncu prve četrtine, ko je Malcolm Armstead (27 točk) z dvema trojkama izenačil izid (21:21). Vse do odmora se je nadaljevalo izenačeno srečanje (40:39).
Tajfun do ključne prednosti v tretji četrtini
V tretji četrtini je Tajfun z delnim izidom 12:3 prevzel pobudo, v 26. minuti je bilo 56:45. Zimić je v 29. minuti povišal na 63:49. V zadnjem delu se je razigral Nebojša Joksimović (21 točk) in poskrbel, da je bilo v 35. minuti 71:68, dobro minuto pred koncem pa 81:78. Bratož je v ključnem trenutku uspešno polagal (83:78), nato pa je Lelić zadel štiri zaporedne proste mete in veliko slavje v dvorani OŠ Hruševec.

Mihevc: Takega vzdušja ni bilo še nikoli
"Kljub temu, da sta nam zaradi poškodb med tekmo manjkala dva ključna košarkarja, so preostali fantje z borbeno in kolektivno igro več kot zasluženo prigarali zmago. Če do zdaj te ekipe kdo ni spoštoval, verjamem, da so si fantje in cel kolektiv to zdaj zaslužili. Zahvalil bi se rad še navijačem, ki so naredili resnično izjemno vzdušje in napolnili dvorano Hruševec kot še nikoli. Verjamem, da bo tako tudi v finalu Lige Telemach," je bil navdušen trener Tajfuna Dejan Mihevc.

Aleksandar Džikić je bil kratek: "Še bo čas za analizo sezone, končnice, učinka moštva in posameznikov v njem. Nimamo priložnosti braniti naslova v Ligi Telemach. Hvala vsem v klubu za vse, kar so naredili v tej sezoni."