Klemen Prepelič je bil s 27 točkami, 17 v prvem polčasu, najboljši slovenski strelec. Iz igre je metal 9/14, trojke 5/9. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je predvsem v drugem polčasu dobro opravil svojo nalogo pod obema obročema. Na koncu je v statistiko vpisal 20 točk in 9 skokov. Foto: www.alesfevzer.com
Igor Kokoškov
Selektor Igor Kokoškov je pred tekmama z Bolgarijo in Ukrajino spočil Gorana Dragića. Foto: www.alesfevzer.com
Brata Goran in Zoran Dragić "ena na ena"
Slovenci pričakovano zmagali na Kosovu

Slovenija je tokrat nastopala brez Zorana Dragića, ki zaradi klubskih obveznosti pri Olimpii iz Milana na zadnjih treh kvalifikacijskih tekmah ne bo igral. Počival je tudi kapetan Goran Dragić, čigar vlogo je prevzel Edo Murić.

Dober začetek Slovencev in slabše nadaljevanje
Slovenci so odlično odprli srečanje, saj so po štirih točkah Gašperja Vidmarja povedli s 7:0. A Kosovci so hitro pokazali zobe in ujeli Slovenijo pri izidu 7:7. V nadaljevanju sta se razigrala Dardan Beriša in Justin Doellman, ki sta s skupaj tremi trojkami poskrbela za vodstvo s 16:12, tako da je moral slovenski selektor Igor Kokoškov vzeti minuto odmora. Njegovi varovanci so bili v napadu sila nerazpoloženi, iz igre so metali manj kot 30-odstotno. Najboljši kosovski strelec Beriša je pol minute pred koncem s trojko postavil izid prve četrtine: 21:17.

Kosovo zadelo devet trojk
Kosovo je tudi po odmoru nadaljevalo odlično. Doellmann je s trojko v 12. minuti povišal na 25:17, nato pa je na slovensko srečo z enako mero vrnil tudi Miha Lapornik. Za priključek je nato poskrbel razigrani Klemen Prepelič, ki je s tremi zaporednimi trojkami pripeljal Slovenijo na točko razlike (30:29). Izjemni Prepelič je dodal še peto za 35:34 v 18. minuti. A končnica je spet pripadla Kosovcem, ki so na odmor odšli s prednostjo 41:38. Zadeli so devet trojk (9/19), iz igre so metali 50-odstotno, Slovenci pa le 35.

Slovenija prevzela pobudo
Slovenija je po prihodu iz slačilnice z delnim izidom 12:8 znova prevzela vodstvo (50:49) in domači trener Arden Krasniqi je moral vzeti minuto odmora. Razigral se je Jaka Blažič, ki je prispeval trojko za 57:51 v 28. miuti. A je že v naslednjem napadu Doellman vrnil milo za drago (57:54) in Kokoškova prisilil, da je igralce spet poklical k sebi. Slovenci so pred zadnjo četrtino vodili z 68:62.

Odpor Kosovcev zlomljen
Slovenija je na začetku zadnjega dela povedla s +10 (72:62), nato pa še nekoliko dodala plin, medtem ko so domačim pohajale moči. Robustni Gašper Vidmar je tako s šestimi zaporednimi točkami v 35. minuti povišal na 83:65. Odpor vidno utrujenih Kosovcev je bil zlomljen. Slovenska prednost je tri minute pred koncem narasla na 21 točk (90:69).

Igor Kokoškov, selektor Slovenije: "Vedeli smo, da bo težka tekma oziroma zahtevno gostovanje predvsem iz psihološkega vidika, saj ekipa Kosova doma pred polno dvorano igra z veliko čustvenega naboja. Bili smo malo nervozni, saj smo vedeli, da moramo igrati z veliko energije, hkrati pa disciplinirano. V prvem polčasu temu ni bilo tako, v tretji četrtini pa smo dvignili nivo igre in se zlasti z obrambo vrnili v igro. Obramba nam je omogočila tudi mirnejšo nadaljevanje in zmago, ki bi lahko bila tudi višja. Čestitam igralcem za prikazano energijo in osredotočenost ter predvsem, da so nadomestili odsotnost bratov Dragić, ki sta zagotovo velik del te ekipe. Čeprav slovenski ljubitelji košarke ne vedo veliko o Kosovu, je za nas to velika zmaga."

V sredo v Stožicah z Bolgari
V drugi tekmi skupine E je Ukrajina v gosteh ugnala Bolgarijo z 72:67. Slovenija bo v sredo (20.00) v Stožicah gostila Bolgare.