Brandon Jefferson prodira mimo Raymarja Morgana. Organizator igre Ljubljančanov je dosegel devet točk. Foto: BoBo
Stevan Milošević se je dobro boril pod obročem. Zbral je sedem skokov in dodal še 11 točk ob metu iz igre 5/6. Foto: BoBo
Gregor Horvat
Gregor Hrovat (13 točk) je bil drugi najboljši strelec zmajev. Foto: BoBo
Olimpija do prve zmage v Evropskem pokalu

Olimpija je rahlo vodila večino prvega polčasa, a na glavni odmor so s točko prednosti odšli gostje (43:42). Zmaji so tretjo četrtino odprli z nizom 6:0, prešli v vodstvo in ga zadržali do odmora. Pred zadnjo četrtino je semafor kazal 62:57.

Odločilne točke Mirka Mulalića
Varovanci Gašperja Okorna so si nato odločilno prednost priigrali sredi zadnjega dela. Najprej je Gregor Horvat zadel trojko za 71:63, malo kasneje pa je Mirko Mulalić povišal na +10 (73:63). Mulalić, s 16 točkami prvi strelec tekme, je dobre tri minute pred koncem z "nemogočo" trojko poskrbel za 76:65 in kazalo je, da je srečanje odločeno.

Blokada Oliverja Morganu
A po seriji zapravljenih napadov domačih so se Nemci na začetku zadnje minute približali na 76:72. Vse dvome o zmagovalcu je nato razblinil Devin Oliver, ki je 22 sekund pred koncem pod košem blokiral Raymarja Morgana.

Zmaji ohranili teoretične možnosti
Olimpija je tako dva kroga pred koncem rednega dela ohranila teoretične možnosti za uvrstitev v drugi del. Zmaji bodo v naslednjem krogu 30. novembra gostovali pri Hapoelu iz Jeruzalema.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke igralcem za zmago. Mislim, da smo si jo zaslužili. Lahko rečem, da smo tekmo dobro pripeljali do konca. V zadnjih treh minutah smo nasprotniku sicer ponudili priložnost, da se vrne, kot da bi se ustrašili zmage. Podobno se nam je dogajalo v Skopju in Beogradu. Tokrat se je dobro izšlo. V drugem polčasu smo imeli težave z osebnimi napakami, zato smo z borbenostjo v obrambi in agresivnostjo Barbariča, Oliverja ter Hrovata obranili več kot drugače. Zadovoljen sem z zmago, saj nam veliko pomeni predvsem zaradi psihe. V drugem polčasu smo zmanjšali število napak, kar me veseli. Vse to je prelomilo tekmo v našo korist."