Dwyane Wade je takole poskušal izenačiti v podaljšku, vendar žoga ni šla skozi obroč. Foto: Reuters
Miami je osmi na Vzhodu in ima pet zmag prednosti pred Detroitom. Foto: Reuters

Beal je ob metu 12/16 dosegel (izza črte 6/7) 30 točk, Washington je trojke metal najbolje v sezoni 14/24, kar je na koncu prevesilo tehtnico na stran gostiteljev, ki so po podaljšku zmagali s 117:113. Čeh Tomas Satoransky, ki igra v prvi peterki namesto poškodovanega Johna Walla, je prispeval 19 točk.

Pri Miamiju sta bila najučinkovitejša rezervista. Dwyane Wade je dosegel 22 točk, Tyler Johnson pa 21. Goran Dragić je bil skupaj z Joshem Richardsonom tretji strelec Vročice. Slovenski organizator igre je v 36 minutah iz igre metal 6/15, od tega 1/5 za tri točke. Vknjižil je še 7 skokov in 5 podaj.

V odločilnih trenutkih je igro v svoje roke spet prevzel Wade, ki je mejo 20 točk presegel na zadnjih treh od petih tekem. 36-letnik je 23 sekund pred koncem rednega dela pod prekrškom zadel za 105:104 in nato izsilil podaljšek s prostim metom. V sklepnem delu podaljška je pri zaostanku dveh točk Dragić žogo podal do Wada, ki je pet sekund pred koncem lepo prelisičil svojega čuvaja, nato pa zgrešil iz neposredne bližine. Wade je pred tem zadel tri proste mete, s katerim je Miami spet pripeljal v igro za zmago.

Houston izenačil zmagoviti niz Bostona
Še naprej je neustavljiv Houston, ki je slavil zmago tudi v Oklahomi (122:112) in zmagoviti niz podaljšal na 16. Chris Paul je dosegel 25 točk, James Harden pa 23 točk in 11 podaj. Rakete so s tem izenačile najdaljši zmagoviti niz sezone, ki ga je na začetku uprizoril Boston.

WASHINGTON - MIAMI * 117:113
Beal 30, Satoransky 19; Wade 22, T. Johnson 21, Dragić 16 (met: 6/15), 7 skokov in 5 podaj v 36 minutah.