Booker nerešljiva uganka za Olimpijo

V dvorani Tri lilije je bil nerešljiva uganka za Olimpijo Chris Booker, ki je zbral 29 točk (met za dve: 11/14) in 17 skokov. Ob tem je svoje dodal še Goran Jurak (15 točk, 8 skokov), tako da je Zlatorog tekmeca pod obročema nadigral s 47:33.

Olimpija je bila večji del tekme v zaostanku, izbranci Aleša Pipana pa so ji odločilni udarec zadali ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega. V dobrih sedmih minutah je Zlatorog naredil delni izid 20:6 in prišel do 15 točk prednosti (50:35).

V zadnji četrtini so se gostje približali na 64:57, toda vse dvome je še pred končnico rešil Booker z osmimi zaporednimi točkami. 35-letni center je dosegel statistični indeks 40, kar je rekord te sezone v ligi Nova KBM.

Helios v zadnji četrtini prišel na -4
V Novem mestu je bila oslabljena zasedba Jakše Vulića kljub dokaj tesnemu končnemu izidu brez pravih možnosti proti raznovrstni predstavi izbrancev Vladimirja Anzulovića. Ti so imeli jasen načrt, počasi in vztrajno lomiti tekmeca, ki je večino tekme nastopal s sedmimi igralci. V prvi četrtini so bili gostje še blizu, na odmor sta ekipi razšli z devetimi točkami razlike, po treh četrtinah pa je bila prednost Krke že 15 točk.

Helios Suns je ta zaostanek v uvodnih minutah zadnje četrtine skoraj prepolovil (67:58), nato je večkrat prišel celo na štiri točke zaostanka, vendar pa mu zmage Krke realno ni uspelo ogroziti.
Pri Krki sta v napadu izstopala Jure Lalić z 20 točkami (met iz igre 7/7) in 7 skoki in Ive Ivanov s 16 točkami.

Polfinale, prvi tekmi:
KRKA - HELIOS SUNS 1:0
83:78 (19:18, 20:12, 26:20, 18:28)
600; Lalić 20 in 7 skokov, Ivanov 16, Mulalić 11; Robertson 19 in 7 skokov, Čakarun 18, Močnik 15.

ZLATOROG - UNION OLIMPIJA 1:0
74:61 (23:16, 18:16, 17:13, 16:16)
1.200; Booker 29 in 17 skokov, Jurak 15, Jeftić in Vujasinović po 10; Robinson 13, Lešić 11 in 6 skokov, Zagorac 8.

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na dve zmagi. Drugi tekmi bosta v ponedeljek, morebitni tretji pa v četrtek.