Sixt Primorska

Tigri, ki so vodili večino tekme, so namreč v zadnjo minuto obračuna vstopili z vodstvom 71:67. Nato je po zapravljenem napadu gostov Brendan Jefferson zadel dva prosta meta za -2 (69:71).

Olimpija naredila delni izid 8:0
Koprčani so znova grešili v napadu, kar je 36 sekund pred koncem kaznoval Mirko Mulalić s trojko za 72:71. Sledila je minuta odmora gostov, ki pa ni pomagala, saj so do konca zapravili vse tri napade. Na drugi strani sta Jefferson in Grega Hrovat s prostih metov poskrbela, da je zmaga ostala v Ljubljani.

Pri zeleno-belih sta bila s po 15 točkami najboljša Mulalić in Jefferson, 14 jih je dodal Hrovat. Pri poražencih je Duda Sanadze dosegel 17 točk, Nikola Gajić pa 14.

Iz vodstva ljubljanskega kluba so sporočili, da so se sporazumno razšli s krilnim centrom Markom Mladjanom.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke igralcem za zmago."

Aleksander Sekulić, trener Sixt Primorske: "Olimpijo smo imeli tako rekoč na kolenih. Dobrih 39 minut in pol smo nadzorovali rezultat in imeli dobro izhodišče pred koncem, nato pa je nekaj slabih odločitev skupaj z našo neizkušenostjo botrovalo k temu, da smo tekmecu zmago pravzaprav podarili. Fantje so bili borbeni in nepopustljivi ter dokazali, da lahko igrajo proti vsakomur. Kljub porazu smo lahko ponosni nase."