Čestitke domačinu za zmago. Nocoj so bili veliko boljši. Nismo uspeli odigrati dobre tekme, predvsem v obrambi smo jim dovolili preveč lahkih košev. Odigrali smo katastrofalno tekmo, ki jo moramo čim prej pozabiti. Osredotočiti se moramo na naslednje tekme, ki so izjemnega pomena za naš klub.

Aleš Pipan
Tyrese Rice
Tyrese Rice je že v prvi četrtini Ljubljančanom nasul 14 točk. Foto: EPA

Zmaji so bili pričakovano nemočni v ruski prestolnici, kamor so prispeli z desetimi, od katerih dva nista nastopila (Dino Murić in Gregor Horvat).

Gostitelji so bili izrazito boljši nasprotnik, že takoj so pokazali, da v Moskvi za Ljubljančane ne bo kruha, že v prvi četrtini jim je 14 točk nasul Tyrese Rice. Dve točki več je zbral Marko Popović, najučinkovitejši strelec na tekmi pa je bil Klemen Prepelič, ki je zbral 24 točk.

V prvi četrtini že 14 točk Ricea
Ljubljančani tekme niso začeli najbolje, gostitelji so hitro povedli za štiri točke, prvi koš je za slovenske podpravke zadel Klemen Prepelič (4:3). V prvi četrtini je (pričakovano) blestel Tyrese Rice, ki je z razdalje prerešetal Olimpijino mrežico, z dvema zaporednima trojkama je svojo ekipo povedel v prednost 15 točk (25:10). Zmajem se je popolnoma ustavilo, v napadu so bili brez idej, domača obramba jih je prisilila v številne napake, napad pa je z delnim izidom 11:4 postavil izid četrtine 36:14.

Zmaji so se za trenutek pobrali
Drugi del prvega polčasa so varovanci Aleša Pipana začeli bolj odločno, na krilih Halila Kanacevića so nekoliko zarezali v prednost gostiteljev (40:25), ki pa so nato po minuti odmora znova prestavili v višjo prestavo, uspel jim je delni izid 8:0, Egor Vjalcev je zadel za 51:30, hip zatem je do tedaj najvišjo prednost na tekmi (+23; 53:30) z zadetim metom za dve točki zagotovil James Augustine. Rusi so do odmora v obrambi še naprej kraljevali, s hitrimi protinapadi so pridno polnili koš, ob polčasu so vodili s 63:46.

Brez odgovora na razigranega Popovića
V tretji četrtini je raven igre nekoliko padla, Ljubljančani so se znova uspeli približati nasprotniku, a je v drugi polovici zablestel Marko Popović, ki je z zadetimi prostimi meti, nato pa še s sijajno zadeto trojko znova postavil prednost +20 (78:58). Pred zadnjo četrtino so vodili s 83:61. V zadnjem delu tekme se je razigral Popović, ki je sedem minut pred koncem z zadeto trojko poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (31; 94:63). Ljubljančani se nikakor niso ujeli v napadu, storili so preveč napak, Rusi pa so srečanje mirno pripeljali do konca. Z zabijanjem je izid tekme (105:77) postavil Maksim Šeleketo.