Kevin Kampl in soigralci so ostali praznih rok, čeprav so bili zelo blizu remija. Foto: Reuters
172 cm visoki Thiago Alcantara je z glavo zadel za vodstvo Bayerna. Foto: Reuters
Timo Werner in Emil Forsberg
Timo Werner in Emil Forsberg sta zrežirala deveto zmago Leipziga. Foto: Reuters
Ralph Hasenhüttl
Ralph Hasenhüttl, ki je lani zelo uspešno vodil Ingolstadt, je na klopi Leipziga neporažen. Foto: Reuters
Nogometaši Eintrachta se veselijo velike zmage nad dortmundsko Borussio. Foto: Reuters

V petek pozno zvečer je Uli Hoeness znova postal predsednik Bayerna in seveda si je želel, da se lov na Leipzig začne že v soboto na Allianz Areni. Po grenkih porazih v Dortmundu (0:1) in Rostovu (2:3) so bili gostitelji pod velikim pritiskom.

V uvodne četrt ure so bili farmacevti boljši, Admir Mehmedi in Hakan Calhanoglu pa nista bila dovolj natančna. Bavarci so se prebudili šele po pol ure igre, ko so povedli. David Alaba je z leve strani podal pred vrata, kjer je Joshua Kimmich našel osamljenega kapetana Philippa Lahma. Njegov strel je Bernd Leno še uspel odbiti, a je bil na pravem mestu Thiago Alcantara, ki je z glavo z bližine zatresel mrežo.

Veselje na tribunah je trajalo le pet minut, saj je nato Calhanoglu preigral Lahma in si izmenjal dvojno podajo z Julianom Brandtom. Turek je prišel sam pred Neuerja in ga z leve strani z močnim strelom z levico tudi matiral.

Ob odmoru so navijači z zvižgi pospremili svoje ljubljence z zelenice. Igra res ni bila dobra. V 56. minuti je Kimmich podal iz kota, Mats Hummels pa je bil na pravem mestu z glavo.

Sodnik spregledal očitno roko Martineza
Gostje so v zaključku pritisnili, Kevin Kampl je dirigiral igro na sredini igrišča. Najbolj vroče je bilo osem minut pred koncem, ko je Jonathan Tah poslal visoko žogo v kazenski prostor, Kevin Volland je že švignil mimo Javija Martineza, a je Španec v zadnjem trenutku žogo z roko odbil v zunanji del mreže. Sodnik Marco Fritz je to spregledal, saj bi ga moral izključiti in pokazati še na belo točko.

"To je bila zelo izenačena tekma, velikokrat smo bili nevarni. Z mlado ekipo smo se zelo dobro postavili po robu favoriziranemu tekmecu. Roko Martineza bi sodnik težko videl. Po ogledu posnetka mislim, da je namerno igral z roko in s tem preprečil izenačenje," ni bil preveč razočaran trener gostov Roger Schmidt.

"V dolgi sezoni pridejo tekme, ko so točke bolj pommebne od lepe igre. Na zadnjih dveh tekmah smo igrali slabo in tokrat smo prikazali pravo reakcijo. Leipzigu moram čestitati za enkratne predstave, a odločilno je, kdo bo na koncu na vrhu," je poudaril Carlo Ancelotti.
Leipzig ostaja neporažen
Novinci med elito imajo po 12 krogih neverjetnih 30 točk. Konkurenca se zaveda, da so izbranci Ralpha Hasenhüttla resen kandidat za naslov nemškega prvaka. Kaiserslautern je v sezoni 1997/98 prišel iz druge lige in presenetljivo osvojil naslov prvaka pod vodstvom legendarnega Otta Rehhagla. Leipzig je še bolje začel sezono, saj ne pozna poraza.
Evrogol Keitaja že v 2. minuti
V lanski sezoni je Freiburg v derbiju druge nemške lige v snežnem metežu premagal Leipzig z 2:1, tokrat pa se je že po dveh minutah znašel v zaostanku. Naby Keita se je otresel Floriana Niederlechnerja in z močnim strelom z desnico s 25 metrov poslal žogo pod prečko. Vratar Alexander Schwolow je bil prekratek in ni uspel preprečiti evrogola.
V uvodne četrt ure so imeli gostje veliko premoč, sprožili so pet strelov in imeli tudi prevlado na sredini igrišča. Zelo nepričakovano so gostitelji izenačili, Pascal Stenzel je z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je Niederlechner z glavo zatresel mrežo.
Werner že do odmora odločil tekmo
Zadovoljstvo na tribunah je bilo prisotno le šest minut. Diego Demme je poslal predložek pred vrata, Timo Werner se je izognil prepovedanemu položaju, preigral Schwolowa in z levico potisnil žogo v prazno mrežo. V 35. minuti je Emil Forsberg v kazenskem prostoru našel Wernerja, ki je z desnico poslal žogo mimo vratarja gostiteljev v mrežo.
Sabitzer najprej v vratnico, nato pa v polno
Freiburg je imel priložnost za znižanje po uri igre, ko je branilec Nicolas Höfler zadel prečko. Tudi gostje so zadeli okvir vrat, Marcel Sabitzer je bil premalo natančen v 76. minuti. Avstrijski reprezentant je postavil končni izid tri minute zatem, ko je po podaji sijajnega Forsbega z desnico poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo.

Seferović potopil Dortmundčane
Eintracht je presenetljivo ugnal Borussio iz Dortmunda z 2:1. Takoj na začetku drugega polčasa je Szabolcs Huszti poskrbel za vodstvo gostiteljev po podaji Timothyja Chandlerja z leve strani.
Črno-rumeni so nato vse moči usmerili v napad. V 77. minuti je Ousmane Dembele podal predložek pred vrata, kjer je najboljši strelec Bundeslige Pierre-Emerick Aubameyang zadel z glavo. Le dve minuti zatem je Haris Seferović z roba kazenskega prostora z levico ukanil slabo postavljenega Romana Weidenfellerja. Borussia, ki je prejšnji teden dobila derbi proti Bayerrnu, je zdaj znova izgubila priključek z vrhom.