Sergio Agüero je na zadnjih devetih tekmah v premier ligi zabil deset golov. Foto: Reuters
Asmir Begović
Asmir Begović je preprečil še višji poraz Chelseaja. Foto: Reuters
Jose Mourinho je slabo štartal v sezono. Foto: Reuters

Sinje modri so povsem nadigrali Londončane, ki se lahko le vratarju Asmirju Begoviću zahvalijo, da poraz ni še hujši. Četo Joseja Mourinha je v 31. minuti načel Sergio Agüero, ob koncu srečanja pa sta zadela še Vincent Kompany in Fernandinho. Nerazpoznavni prvaki so prvi strel v okvir vrat sprožili šele v 70. minuti.

Begović spravljal v obup Agüera
Prvi polčas je minil povsem v znamenju gostiteljev. Prvo razburljivo akcijo so gledalci videli že v 24. sekundi. Po lepi podaji Davida Silve se je Agüero znašel iz oči v oči z Begovićem, a je bosanski vratar preprečil zgodnje vodstvo Cityja. Prav dvoboj Argentinca in Bosanca, ki je dobil priložnost zaradi rdečega kartona Thibauta Courtoisa v uvodnem krogu, je zaznamoval prve pol ure dvoboja.

Za počasno obrambo Chelseaja nezaustavljivi Agüero je dvakrat streljal, v 16. in 17. minuti, vendar je Begović obakrat izšel kot zmagovalec. Ko je v 21. minuti Agüero po podaji Aleksandra Kolarova zgrešil še iz neposredne bližine, je kazalo, da to ne bo njegov dan. A odkupil se je že deset minut pozneje.

Obramba prebita po pol ure
Yaya Toure in Agüero sta na robu kazenskega prostora premešala obrambno vrsto gostov. Agüero se je izvrstno znašel ob štirih branilcih Chelseaja in z levico poslal žogo mimo Begovića ter s pomočjo vratnice zadel desetič na zadnjih devetih tekmah v Premier ligi. Manchester je bil tudi v nadaljevanju nevarnejši tekmec. Blizu povišanja vodstva je bil v 43. minuti Eliaquim Mangala, vendar je po podaji Kolarova in izletu Begovića v prazno, njegov strel z glavo zletel mimo gola. Chelsea, ki si ni v prvih 45 minutah priigral niti ene konkretne priložnosti, je imel srečo, da je na odmor odšel le z golom zaostanka.

Mourinho prvič zamenjal Terryja
Ob polčasu je Mourinho očitno nezadovljen z igro obrambne vrste prvič, odkar je trener Chelseaja, zamenjal Johna Terryja. Namesto njega je v igro poslal Kurta Zoumaja. Londončani so vzpostavili ravnotežje na zelenici, vendar je bil City še vedno nevarnejši. Po dobri uri je strel Agüera z 20 metrov zletel mimo vrat Begovića. Prvo veliko priložnost je Chelsea zamudil v 70. minuti. Z enajstih metrov je po tleh streljal Eden Hazard, vendar je žogo Joe Hart odbil z nogo. To je bil prvi strel Londončanov v okvir vrat.

V petih minutah še dva gola
Srečanje je bilo odločeno v 79. minuti. Kot je izvajal David Silva, z glavo pa je zadel Vincent Kompany, tudi tokrat ob pomoči vratnice. Belgijski branilec se je med strelce vpisal na drugi tekmi zapored. Le nekaj minut pozneje je bilo 3:0. V obrambi sta napako storila Cesc Fabregas in Branislav Ivanović. Do žoge se je dokopal Silva, podal je do Fernandinha, ki je dotolkel povsem nebogljene prvake. Chelsea, ki je v sodnikovem podaljšku zadel vratnico, je izgubil tekmo premier lige v avgustu prvič po devetih letih. Razmerje v strelih je bilo 18:8, v okvir vrat 8.2.

Arsenal popravil spodrsljaj iz uvodnega kroga
Na prvi nedeljski tekmi je Arsenal v londonskem dvoboju na gostovanju premagal Crystal Palace z 2:1 in tako popravil spodrsljaj iz prvega kroga, ko je na svojem stadionu klonil pred West Hamom. Odločitev je padla v 55. minuti, ko je po nebeškem skoku in strelu Alexisa Sancheza z glavo žogo v lastno mrežo preusmeril Damien Delaney. Crystal Palace je bil v nadaljevanju večkrat blizu izenačenja, a je Arsenalova obramba na čelu s Petrom Čechom zdržala.