Po 11 mesecih se je Jose Mourinho vrnil v trenerski posel. Pogodbo z Londončani je podpisal do konca sezone 2022/23. Foto: Reuters

Kazalo je na zanesljivo zmago Tottenhama, saj so po 49 minutah igre vodili že z 0:3, na koncu pa so prejeli dva gola.

V 36. minuti je z močnim diagonalnim strelom od blizu goste v vodstvo povedel Heung-Min Son. Šest minut pozneje je še ena hitra akcija Tottenhama obrodila sadove – Son je prodiral po levi strani tako kot pri prvem golu, le da je tokrat žogo podal v sredino, kjer je bil na mestu Lucas. Po premoru je z desne strani odličen predložek pred vrata poslal Aurier, najvišji je bil Harry Kane, ki je iz težkega položaja zadel z glavo.

Gostitelji so znižali zaostanek v 73. minuti, gnečo v kazenskem prostoru je najbolje izkoristil Michail Antonio, meril je natančno v spodnji levi kot. V 96. minuti pa je zadel še Angelo Ogbonna, po podaji iz kota se je odlično znašel pred vrati in zadel.

To je šele četrta zmaga Tottenhama v 13 krogih Premier lige.

Manchester City je Chelsea premagal še šestič na zadnjih sedmih medsebojnih obračunih. Foto: Reuters

City z zmago nad Chelseajem na 3. mesto
Na stadionu Etihad je potekal derbi kroga, Manchester City je premagal Chelsea z 2:1.

Prvi polčas je ponudil pravi nogometni spektakel in preobrat.

Gostje so namreč povedli – Mateo Kovačić je poslal dolgo podajo pred nasprotna vrata, tam se je najbolje znašel N' Golo Kante, ki je zadel po sredini gola (0:1). City je izenačil v 29. minuti, De Bruyne je prišel do odbitka, streljal je z vrha kazenskega prostora. V 37. minuti pa je Riyad Mahrez samostojno akcijo kronal z diagonalnim strelom znotraj kazenskega prostora.

V drugem polčasu se je ritem umiril, ob izteku tekme je City proslavljal povišanje vodstva, ko je mrežo zatresel Raheem Sterling, a je sodnik s pomočjo VAR-a razveljavil gol zaradi prepovedanega položaja.

City je z zmago skočil na tretje mesto prvenstvene lestvice. Za vodilnim Liverpoolom (z 1:2 je premagal Crystal Palace) zaostaja za devet točk.

ANGLEŠKO PRVENSTVO
13. KROG

WEST HAM - TOTTENHAM 2:3 (0:2)
Antonio 73., Ogbonna 96.; Son 36., Lucas 43., Kane 49.

West Ham vs Tottenham( id: 19267909 datum: 24.10.2019)

BOURNEMOUTH - WOLVERHAMPTON 1:2 (0:2)
Cook 59.; Moutinho 21., Jimenez 31.
RK: Francis 37./Bournemouth

ARSENAL - SOUTHAMPTON 2:2 (1:1)
Lacazette 18., 96.; Ings 8., Ward-Prowse 71.
Ward-Prowsu je vratar v 71. minuti ubranil 11-m, Ward-Prowse je nato prišel do odbitka in zadel.

BRIGHTON - LEICESTER 0:2 (0:0)