Marko Krajcer je bil junak Celja v Ljudskem vrtu. Foto: Aleš Fevžer
Damjan Trifković, Anže Zorc, Blaž Božič, Inigo Sarasola in Franklin William Vicente
Olimpija se je veselila desete zmage v tej sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Enis Đurković
Enis Đurković se je z dvema zadetkoma v Novi Gorici na lestvici strelcev pridružil Marcosu Tavaresu. Oba sta jih letos dosegla po šest. Foto: Ervin Čurlič
Pušnik po veliki zmagi v Ljudskem vrtu
Olimpija do desete zmage v sezoni
Celjani poskrbeli za hladen tuš v Ljudskem vrtu
Klinar mož odločitve v Velenju
Neodločeno med Gorico in Triglavom

Ko sta se tekmeca v Celju srečala pred dobrima dvema mesecema, je šlo za dvoboj vodilnih moštev letošnje sezone Prve lige. Varovanci Marijana Pušnika so takrat doživeli prvi poraz (0:2) v sezoni, do danes pa še tri, pri čemer so le še enkrat zmagali. Trener Maribora Darko Milanič je v začetno enajsterico uvrstil vse najboljše, manjkala sta le kaznovani Arghus in poškodovani Aleš Mejač.

Za Maribor je to prvi domači poraz po 25. septembru 2011, ko je v Ljudskem vrtu z 0:2 slavila Nafta.

Krajcer zadel z glavo po strelu iz kota
Celjski nogometaši so tri točke v Mariboru osvojili prvič po petih letih. Na začetku so imeli nekaj sreče (Agim Ibraimi je v 9. minuti zadel vratnico), a uspeh se jim je nasmihal že v 11. minuti, ko so povedli. Za strel z roba kazenskega prostora se je odločil Gregor Bajde in žogo poslal v levi kot vrat Jasmina Handanovića. Mariborčani so izenačili v 25. minuti, ko je Benjamin Verbič podrl Martina Milca, z 11-metrovke pa je bil natančen Dejan Mezga.
Igra je v nadaljevanju potekala večinoma na polovici gostov, vendar brez pravega zaključnega strela. Je pa bil v 38. minuti na preizkušnji Handanović po dveh strelih Marka Kolsija. Tudi v drugem polčasu so Mariborčani napadali, vendar so Celjanom pustili veliko prostora. V 84. minuti je Sebastjan Gobec z razdalje zadel prečko, pet minut pozneje pa je bil bolj natančen Marko Krajcer z glavo po kotu Verbiča. Maribor je edini poraz do zdaj doživel prejšnji mesec v Kranju. Na četrtkovi tekmi Evropske lige v Londonu ga bo spremljalo kar 600 vijoličastih navijačev.

Olimpija se je z zmago nad Aluminijem s 3:0 približala Mariboru le na tri točke zaostanka, a ima odigrano tekmo več. V drugem polčasu so zadeli Andraž Šporar, Blaž Božič in Anže Zorc. Prvi polčas je minil bolj ali manj ob igri brez nevarnosti za enega ali drugega vratarja, čeprav sta ekipi igrali kar živahno. Ljubljančani so povedli v 50. minuti, ko je Šporar s hrbtom obrnjen proti vratom z glavo preusmeril žogo v mrežo po prostem strelu Damjana Trifkovića. V 63. minuti je odbito žogo v gol z dobrih desetih metrov pospravil Blaž Božič, v 73. minuti pa je končni izid s svojim prvoligaškim prvencem postavil Anže Zorc iz neposredne bližine po lepi Šporarjevi podaji.

Klinar edini strelec v Velenju
Rudar je končal niz treh zaporednih zmag Domžal (1:0). Edini zadetek na stadionu Ob jezeru je v 61. minuti dosegel Denis Klinar po podaji Daliborja Radujka. Velenjčani so bili v drugem polčasu boljši tekmec, od 81. minute so igrali tudi z igralem več, ko je Darko Zec dobil drugi rumeni karton. V sodnikovem dodatku je Elvis Bratanović zadel še vratnico.

V Novi Gorici dva gola Đurkovića
Gorica in Triglav sta se razšla z neodločenim izidom 2:2. Kranjčani so tretjič zapored v Novi Gorici osvojili točko. Novogoričani so po slabi predstavi v Kopru v prejšnjem krogu (4:0) tokrat želeli popraviti vtis. Dejan Žigon je iz težkega položaja hitro zatresel okvir gostujočih vrat. V 9. minuti je Uroš Celcer izvedel prosti strel z desne strani, pred vrati pa je bil najvišji Amedej Vetrih in z glavo zadel za 1:0. V 33. minuti je isti igralec z močnim strelom stresel prečko.
Čeprav so bili belo-modri nevarnejši in dotlej precej boljši tekmec, pa so v 37. minuti Kranjčani izenačili, potem ko je Enis Đurković z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot. V 59. minuti je udaril še enkrat iz bližine. Deset minut pred koncem je domačim zadetek znova preprečila prečka, z glavo jo je zadel Celcer. V 83. minuti so se Goričani le razveselili izenačenja. V gneči v kazenskem prostoru je bil najspretnejši Alen Jogan.

Prva liga, 16. krog

GORICA - TRIGLAV 2:2 (1:1)
180; Vetrih 9., A. Jogan 83.; Đurković 37., 59.

Gorica: Simčič, Gregorič, A. Jogan , Celcer, Širok, Vetrih ( 84./Dornik ), Mevlja, Kadrija, Žigon , Ndiaye ( 53./Pavić), K. Jogan ( 28./Bremec).

Triglav: Pelko, Zolić ( 46./Dolžan), Roškar, Šturm , Klemenčič, Pokorn, Ovčina ( 83./Brajić), Stojnić, Jelar , M. Poplatnik ( 46./Bubanja), Đurković .

Sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah)

RUDAR - DOMŽALE 1:0 (0:0)
700; Klinar 61.
RK: Zec 81./Domžale

Rudar: Rozman, Berko, Stakić, Jeseničnik, Jahić, Radujko, Rotman, Klinar ( 76./Črnčič), Podlogar ( 63./Čonka), Firer ( 89./Stjepanović), Bratanović.
Domžale: Zabret, Zec , Halilović , Knezović ( 88./Pihler), Husmani, Balokog , Topić ( 67./Gerić), Skubic , Živec, Požeg Vancaš, G. Vuk ( 75./S. Vuk).

Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)

MARIBOR - CELJE 1:2 (1:1)
1.500; Mezga 25./11-m; Bajde 11., Krajcer 89.

Maribor: Handanović, Vidović, Rajčević , Viler, Milec , Cvijanović, Mertelj ( 46./Filipović ), Mezga ( 86./Dodlek), Ibraimi ( 60./Ploj), Tavares, Berić.

Celje: Kotnik, Krajcer , Žitko, Gobec , Centrih, Vrhovec , Tomažič Šeruga ( 83./Ivanović), Kolsi, Plesec ( 76./Medved), Verbič , Bajde ( 69./Cebara).

Sodnik: Andrej Tratnjek (Murska Sobota)

OLIMPIJA - ALUMINIJ 3:0 (0:0)
500; Šporar 50., Božič 63., Zorc 73.

Olimpija: Šeliga, Zarifović , Delamea Mlinar ( 76./Kovačević), Sarasola , Salkić, Božič ( 83./Topić), Zorc, Omladič, Trifković, Nikezić ( 62./Vicente), Šporar.

Aluminij: Murko, Bingo, Brezovački , Topolovec, M. Rešek ( 64./D. Rešek), Spahić , Kožar ( 60./Vraničar), Pečovnik, Režonja, Jeleč, Kurež ( 66./Bešić).

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

Nedelja ob 14.00:
MURA 05 - LUKA KOPER

MARIBOR 15 11 2 2 30:9 35 OLIMPIJA 16 10 2 4 32:15 32 DOMŽALE 15 8 1 6 15:13 25 LUKA KOPER 15 6 4 5 18:16 22 CELJE 16 5 7 4 14:14 22 ALUMINIJ 15 6 1 8 16:25 19 GORICA 16 4 4 8 22:29 16 RUDAR 15 4 4 7 11:24 16 TRIGLAV 15 4 3 8 12:15 15 MURA 05 14 3 2 9 17:27 11