Vodilna Olimpija v Celju zmagala s 3:1

Olimpija je slavila petič na zadnjih šestih tekmah, Celjani pa so doživeli sploh prvi domači poraz.

Ljubljančani so tekmo odprli silovito. Že v 3. minuti so povedli, potem ko je po podaji Maria Jurčevića iz levega kota z glavo zadel Macky Bagnack. V 6. minuti je mrežo zatresel še Ante Vukušić. Hrvaški napadalec je na desni strani kazenskega prostora iz igre vrgel Dušana Stojinovića in z diagonalnim strelom dosegel svoj 15. zadetek v sezoni.

Novi veliki priložnost so gostje zapravili v 19. minuti, ko je najprej Endri Cekici zatresel vratnico, nato pa odbite žoge Vukušiću ni uspelo poslati mimo Matjaža Rozmana.

Celjani so le poredkoma prihajali pred Olimpijin kazenski prostor, a se le začeli rahlo prebujati proti koncu prvega polčasa. V 39. minuti so tudi zmanjšali zaostanek, ko je desno od vrat do žoge prišel Dario Vizinger in jo z močnim strelom poslal pod prečko za svoj 12. gol sezone in drugo mesto na lestvici strelcev.

V 67. minuti so Ljubljančani izpeljali novo hitro akcijo. Do strela v bližini vrat je prišel Vukušić, ki je zadel prečko, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Luka Menalo in postavil končni izid.

Zadetki s tekem v Šiški in Domžalah

Bravo zdaj devet točk pred Rudarjem
Nogometaši Brava so prekinili niz štirih porazov in osvojili pomembne točke. Rudar je še naprej brez zmage v prvenstvu in za tokratnimi tekmeci zaostaja že devet točk.

Bravo je povedel v 7. minuti, 11-metrovko - to je zakrivil vratar Rudarja s prekrškom nad Milanom Đajićem - je uspešno izvedel Mustafa Nukić. Vodstvo ni dolgo trajalo, saj so tri minute pozneje gostje že izenačili. Po podaji z desne strani je najprej Borna Petrović z glavo žogo podaljšal proti drugi vratnici, tam pa jo je v mrežo poslal Mićo Kuzmanović.

Bravu je zmago v 68. minuti prinesel Milan Đajić. Globinsko podajo je prispeval Nukić, Đajić je prišel do strela z desne strani iz bližine in zatresel mrežo ob drugi vratnici za končnih 2:1.

Hat-trick Jakupovića
Domžalčani so prekinili niz dveh porazov. Vse tri zadetke je dosegel Arnel Jakupović. 21-letni Avstrijec je nase najprej opozoril v 20. minuti, ko je s strelom z glavo iz bližine zadel prečko. V 32. minuti je sprožil nizek strel z 20 metrov in matiral Jalna Arka. Na 2:0 je povišal štiri minute pozneje, ko je z glavo z več kot desetih metrov unovčil podajo Senijada Ibričića iz kota z desne strani.

V 71. minuti so Kranjčani ostali brez Žana Kumra, ki je dobil drugi rumeni karton po prekršku nad Slobodanom Vukom. Takoj zatem je Jakupović izvedel prosti strel s 17 metrov in žogo poslal v prečko. Svoj tretji gol na tekmi pa je dosegel v 78. minuti, ko je zadel po podaji z leve strani.

Derbi kroga bo v nedeljo ob 17.00, ko bo Aluminij gostil Maribor. Kidričani in vijoličasti imajo na drugem in tretjem mestu enako število točk. Tekmo boste lahko v neposrednem prenosu spremljali na TV SLO 2 in MMC-ju. V nedeljo se bosta v Sežani srečala še Tabor in Mura.