Andraž Šporar je odločil zmagovalca v 84. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Domžale - Celje
Domžale so imele od 17. minute na zelenici igralca več in napolnile mrežo Celja. Foto: Aleš Fevžer
Domžale napolnile mrežo Celjanov
Novogoričani opravili s Triglavom
Koper s polnim plenom iz Novega mesta
Olimpija se v Velenju počuti kot doma

A pred nedeljskim prvenstvenim derbijem med drugouvrščenim in vodilnim moštvom Prve lige Telekoma Slovenije so bile v soboto odigrane prve štiri tekme 10. kroga.
Šporar odločil v Velenju
Olimpija je po treh zaporednih porazih z 1:2 zmagala v Velenju. Po boljšem začetku gostov je Rudar vzpostavil ravnotežje in v 42. minuti povedel. Po kotu Aleša Jeseničnika je z glavo zadel nekdanji Olimpijin vezist Dalibor Radujko. Gostujoči trener Andrej Razdrh je sicer že po pol ure moral opraviti prvo menjavo, saj se je poškodoval Zajko Zeba.
Ljubljančani so izenačili v 56. minuti. Leon Črnčič je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Andražem Šporarjem, 11-metrovko pa je uspešno izvedel Nik Omladič, nekdanji igralec Rudarja. Končni izid je v 84. minuti postavil Šporar, ki je mojstrsko z leve strani z zavitim strelom zadel levi kot vrat domačega vratarja Matjaža Rozmana.
Zadetek in poškodba Halilovića
Koper je v Novem mestu do vodstva proti Krki prišel že v 4. minuti in minimalno prednost 0:1 zadržal do konca tekme. Goran Galešić je izvedel prosti strel z desne strani, pred vrati pa je bil z glavo najvišji branilec Denis Halilović. Edini strelec na tekmi je moral nato že v 32. minuti z igrišča, po neuradnih informacijah naj bi si zlomil zapestje. V 39. minuti je razpoloženi Galešić le za malenkost zgrešil cilj s svojo slabšo, desno nogo. Tudi v drugem polčasu so bili nevarnejši gostje.
Gorica na drugem mestu
Gorica je s 3:1 premagala Triglav in je na lestvici zdaj druga. Novogoričani so prevladovali celotno srečanje. Povedli v 13. minuti, ko je Gianluca Lapadula preigral svojega čuvaja in nato z natančnim strelom matiral še Žana Pelka. V 50. minuti je na 2:0 povišal Gianvito Misuraca, potem ko je unovčil lepo podajo Welleja Ndiayeja v kazenski prostor in žogo poslal v mrežo čez Pelka. Kranjčani so v 63. minuti znižali zaostanek, čeprav so bili do tedaj praktično brez priložnosti. Vlado Šmit je iz avta podal v kazenski prostor, kjer je bil z glavo natančen Luka Majcen. V sodnikovem podaljšku je končni izid postavil Massimo Coda.
Parker dvakratni strelec v Domžalah
Domžale so bile s 4:0 boljše od Celja. Gostitelji so vse od 17. minute igrali z igralcem več. Slobodan Vuk je sam stekel proti celjskim vratom, od zadaj ga je nepravilno oviral Matic Žitko in dobil rdeč karton. V 35. minuti je po podaji Draga Gabrića z glavo prvi zadel prav Vuk.
V drugem polčasu je dvakrat zadel Joshua Parker. Prvič z 12 metrov po podaji Nejca Skubica, drugič deset minut pred koncem pa po podaji Žige Kousa, potem ko je žoga na poti proti golu oplazila še Igorja Jugovića. V 83. minuti je Kous le še potrdil zmago domačih, potem ko je po lepi podaji Miloša Mijića preigral vratarja Matica Kotnika.