Andrea Giani se bo z varovanci potegoval za preboj v drugo skupino Svetovne lige. Foto: OZS

Igrali smo slabo, to je bistvo. Toda poraz ni nič hudega, če se bomo iz njega kaj naučili, ni nič tragičnega. Mislim, da so danes odločile naše napake. V prvem nizu smo že lepo vodili, a nato začeli igrati, kot da nam nič ne morejo. Vse smo vzeli na lahko, nato pa v napadu začeli delati napake. Usodna je lahko tudi ena, že po njej je treba stopiti. Mi nismo, po osmih zaporednih točkah tekmecev se je bilo težko vrniti. Napake v napadu so se nam pojavljale tudi v tretjem nizu, v katerem sem začel na igrišče pošiljati sveže moči. Tudi v četrtem nizu smo imeli svoje priložnosti, nismo jih izkoristili, upam, da so fantje dobili vsaj nekaj izkušenj. Do zaključnega turnirja se kaj dosti spremeniti ne da, upam, da bo na njem vsaj pristop drugačen.

Andrea Giani, selektor Slovenije

Slovenija, ki je prve tri nize igrala neprepričljivo, zadnjega pa z rezervno postavo, je predtekmovanje kljub porazu vseeno končala na prvem mestu, v polfinalnem dvoboju zaključnega turnirja, ki bo konec tedna v Frankfurtu, pa se bo z Grčijo pomerila še enkrat. Že pred obračunom z Grčijo je bilo jasno, da se bo Slovenija na zaključnem turnirju borila za napredovanje v drugo kakovostno skupino. Isto je veljalo za Grke, ki so sicer po šokantnem porazu proti Katarju prišli v nevarnost, toda tudi če se ne bi rešili sami, bi jim šli na roko drugi rezultati.

Na krilih glasnih navijačev se Grkom ni poznala niti odsotnost Mitra Đurića. Čeprav so slabo začeli in po blokih Alena Pajenka in Mitje Gasparinija ob prvem odmoru zaostajali s 5:8, nekaj trenutkov pozneje pa po asu Gasparinija tudi s 6:11, pa so nato s serijo sedmih zaporednih točk, pred končnico povedli z 21:18, kar jim je tudi zadostovalo za vodstvo 1:0. Zelo podoben potek je imel tudi drugi niz. Gosti so na začetku ušli, po asu Klemna Čebulja so vodili z 11:7, toda domači so jih na 15. točki ujeli. Obetal se je dramatičen zaključek, toda do njega vendarle ni prišlo, za kar je poskrbel predvsem Čebulj. Po točki Gasparinija je Slovenija povedla s 24:20 in izkoristila tretjo zaključno žogo.

Tako kot v prvih dveh nizih Slovenci, so v tretjem, v katerem sta v igro vstopila mladi Sašo Štalekar in Alen Šket, na začetku ušli Grki, ki so izkoristili nezbrano igro tekmecev in vodili 14:9. V četrtem nizu je na igrišče prišla druga postava Slovenije, v igro so vstopili še podajalec Gregor Ropret, libero Klemen Hribar, Jan Klobučar in Tonček Štern. Rezervisti so se vzorno borili, bili ves čas za petami tekmecev, najprej rešili zaostanek 22:24, nato ubranili še nekaj zaključnih žog, toda preobrat jim kljub dobri igri vendarle ni uspel.