Dallasov podajalec Tony Romo je v zadnjih treh minutah tekme vrgel dve prestreženi podaji in zapravil priložnost, da Cowboyse povzpne na vrh divizije NFC Vzhod. Foto: Reuters
Tom Brady
Tom Brady je New England do zmage v končnici tekme pripeljal na zadnjih treh obračunih (proti Denverju so Patsi do zmage sicer prišli v podaljšku), tokrat pa je Patriotsem za preobrat zmanjkalo sreče. Foto: Reuters
Jamaal Charles
Tekač Kansas Cityja Jamaal Charles je s petimi doseženimi zadetki izenačil rekord franšize. V osmih poskusih je po tleh pridelal zgolj 20 jardov, po zraku pa je zato dosegel kar štiri od petih zadetkov. Chiefsi so se s 56:31 znesli nad Oakland Raidersi in so si že zagotovili mesto v končnici. Foto: Reuters
Matt Cassel
Za večje presenečenje so poskrbeli igralci Minnesote, ki so z izjemno predstavo odpihnili visokoletečo Philadelphio (48:30). Takole se je lastnega zadetka v 3. četrtini razveselil podajalec Vikingsov Matt Cassel. Foto: Reuters
V derbiju divizije AFC Sever med Pittsburghom in Cincinnatijem so bili uspešnejši prvi, ki so na Heinz Fieldu že ob polčasu vodili s 27:7. V nadaljevanju so sicer zbrali le še tri točke, a je bilo to kljub vsemu dovolj za zmago (30:20). Foto: Reuters
Philip Rivers
Že v četrtek je San Diego v gosteh pripravil največje presenečenje 15. tedna in premagal Denver s 27:20. Takole je do ušes nasmejan igrišče zapustil podajalec Chargersov Philip Rivers. Foto: Reuters

Packersi so v Arlingtonu zaostajali že s 26:3, a so v drugem polčasu zaigrali na vse ali nič, s petimi zadetki so prvič na tekmi smuknili v vodstvo in ga zadržali do konca.
Še enkrat več je sloves podajalca, ki zataji v ključnih trenutkih tekme, upravičil Dallasov podajalec Tony Romo, ki je v zadnjih dveh napadih gostiteljev vrgel prav toliko prestreženih podaj. Dallas je tako zapravil zlato priložnost, da izkoristi poraz Philadelphia Eaglesov, ki so presenetljivo klonili v Minnesoti (48:30) in ostajajo na vrhu divizije NFC Vzhod.
Williams razblinil zadnje upe Dallasa
Cowboysi so tekmo začeli odlično, dvema zadetkoma v režiji Jasona Wittna in Demarca Murrayja so dodali še štiri zadete proste strele in na odmor po prvem polčasu odšli s prednostjo 23 točk (26:3). Toda Green Bay je v drugem polčasu vstal kot feniks iz pepela, gostje so uspešno kombinirali napade po tleh in po zraku, Matt Flynn je vrgel 26 zaključenih podaj za 299 jardov in 4 zadetke. Ključnega petega je dobro minuto in pol pred koncem tekme s tekom, dolgim en jard, prispeval odlični Eddie Lacy. Gostitelji so v zadnjem napadu lovili primerno razdaljo za prosti strel, ki bi jim prinesel zmago z dvema točkama razlike, a je Romu in druščini načrte prekrižal odlični Tramon Williams, ki je fantastično prestregel Romovo podajo in razblinil še zadnje upe teksaških ljubiteljev ameriškega nogometa.
Nova točkovna ničla Giantsov
NY Giantsi so med letoma 1997 in 2012 na 256 tekmah le enkrat vknjižili točkovno ničlo. V letošnji sezoni se je to zgodilo že dvakrat. Po Carolini 22. septembra so brez točk tokrat ostali doma proti Seattlu, ki je pridno izkoriščal luknje v domači obrambi in potrdil, zakaj je letos najboljša ekipa v konferenci NFC. Ob že devetem porazu v letošnji sezoni pa skrb navijačem Giantsov vzbuja še poškodba lovilca Victorja Cruza, ki je tekmo predčasno končal s pretresom možganov in zvitim gležnjem. "Ta tekma je jasen kazalnik, zakaj imamo mi samo pet zmag, oni pa so na samem vrhu konference NFC. Seattle igra odlično," je po tekmi priznal podajalec Giantsov Eli Manning, ki je vrgel kar pet prestreženih podaj, s čimer je izenačil svoj rekord prestreženih podaj v eni sezoni (25).
Shanahan veliko tvegal - in izgubil
Močno odmeva tudi razplet tekme med Atlanto Falconsi in Washington Redskinsi, ki so imeli kljub sedmim izgubljenim žogam ob izidu 27:26 po zadetku Santane Mossa 18 sekund pred koncem rednega dela srečanja priložnost za izenačenje, a se je glavni trener Mike Shanahan odločil igrati za dve točki. Akcija podajalca Kirka Cousinsa je bila neuspešna, tako da so gostitelji vknjižili minimalno zmago - sicer šele svojo četrto v sezoni. "Ne moreš pričakovati zmage, če izgubiš toliko žog. Vseeno smo bili v igri čisto do konca, kar le dokazuje, kako srčno smo se borili," je dejal Shanahan, ki je svojega prvega podajalca Roberta Griffina III. za obračun v Atlanti posadil na klop.

Lestvice, Konferenca AFC
Vzhod: New England (10-4), Miami (8-6), NY Jets (6-8), Buffalo (5-9).
Sever: Cincinnati (9-5), Baltimore (7-6), Pittsburgh (6-8), Cleveland (4-10).
Jug: Indianapolis * (9-5), Tennessee (5-9), Jacksonville (4-10), Houston (2-12).
Zahod: Denver * (11-3), Kansas City * (11-3), San Diego (7-7), Oakland (4-10).

Konferenca NFC
Vzhod: Philadelphia (8-6), Dallas (7-7), NY Giants (5-9), Washington (3-11).
Sever: Chicago (8-6), Detroit (7-6), Green Bay (7-6-1), Minnesota (4-9-1).
Jug: New Orleans (10-4), Carolina (10-4), Tampa Bay (4-10), Atlanta (4-10).
Zahod: Seattle * (12-2), San Francisco (10-4), Arizona (9-5), St. Louis (6-8).

Ekipe z zvezdico so se že uvrstile v končnico. Tja napredujejo vsi zmagovalci divizij in po dve najboljši preostali ekipi iz vsake konference.