"Pred dvobojem se nisem počutila najbolje, tudi začela sem tako v prvem boju. Drugi je bil tudi bolj tako, tretja borba pa je nato uspela. Vsak bi rad dosegel kaj takega na olimpijskih igrah, dobiti medaljo ... Še zdaj ne morem verjeti."

V repasažu za bron je 16-letna slovenska tekmovalka premagala Melvo Marino Tobar Calderon z Guadeloupa. Zlato je osvojila Belgijka Lola Mansour.

Medalja Potočnikove je tretja slovenska na olimpijskih igrah v Singapurju za športnike od 14. do 18. leta, z njo pa je tudi dopolnila komplet kolajn. Zlato sta namreč osvojila veslača Grega Domanjko in Jure Grace, srebro pa lokostrelec Gregor Rajh.

Atletski del odprave je nastope uspešno končal. Maruša Mišmaš je v teku na 400 metrov z ovirami osvojila peto mesto.