Urban Lesjak
Žiga Mlakar in Nejc Cehte
Branko Tamše
Visoka zmaga Celjanov za jubilejni naslov

Velenjčani, za katere bi bila za naslov v polnem Zlatorogu pred 5.200 gledalci dovolj že točka, v Celju niso zmagali že dve leti in pol.
Ob odmoru je bil izid 16:12. Celjani so vodili večji del prvega polčasa, a so si večjo prednost priigrali šele v zadnjih desetih minutah. V 23. minuti je semafor kazal 12:10, najvišja razlika pa je bila v 30. minuti po zadetku Gala Marguča +5 (16:11). Urban Lesjak je pri gostiteljih zbral osem obramb, na drugi strani pa sta vratarja Gorenja ustavila le en strel.
V drugem polčasu so varovanci Branka Tamšeta le še višali prednost, najvišja je v 52. minuti znašala 10 golov (26:16), postavil jo je David Razgor. Do konca so gostje le nekoliko ublažili poraz. Pri Celju je bil najboljši strelec s šestimi zadetki Marguč (vse je dosegel s sedmih metrov), pri Gorenju pa Senjamin Burić s štirimi goli.
Pred dvema tednoma so Velenjčani doma proti Celju ob polčasu zaostajali z 10:17, a si na koncu izborili pomembno točko (26:26), ki pa zdaj nima več pravega pomena.

Branko Tamše, trener Celja PL:
"Pričakoval sem izjemno težko tekmo, ekipa Gorenja je zelo dobra ekipa, bila je v vzponu, maksimalno se je pripravljala na nas, tudi ni imela toliko tekem kot mi. Smo maksimalno verjeli, kljub temu, da smo izgubili točko v Ribnici, da smo pri + 7 v Velenju ostali pri neodločenem rezultatu, ampak vse to nas je iz treninga v trening, iz situacije v situacijo še bolj zbliževalo. Mogoče bi lahko bila prednost povsem zasluženo celo še višja, če ne bi delali nekih brezzveznih napak. Misli so v zadnjih desetih minutah že ušle k proslavljanju, kar kot trener ne podpiram. Ampak nič ne de, zmagi, naslovu se ne glede v zobe. Še enkrat čestitke vsem."

Marko Šibila, trener Gorenja: "Nismo najboljše odigrali te tekme, predvsem smo slabo realizirali stoodstotne priložnosti. Izkazal se je vratar Celja Urban Lesjak z izjemnimi obrambami, kar je prevesilo tehtnico na stran Celja. Ampak nismo žalostni zaradi tega, biti samo eno točko za Celjem, pripeljati prvenstvo do te točke, da lahko na zadnji tekmi odločaš o prvaku, je zelo pomembna stvar, tudi publika je začutila ta naboj in res prišla v izjemnem številu spodbujati eno in drugo ekipo, za kar smo jim seveda hvaležni."