Maks Selan (v sredini) je z modre črte popeljal Olimpijo v vodstvo z 2:1. Foto: www.alesfevzer.com
Dornbirn
Dobrih izidov hokejistov Olimpije še vedno ni

Zmaji so tako še drugič zapored minimalno izgubili. V petih dneh so na treh srečanjih v Tivoliju ostali brez točke in po četrtini rednega dela padli na zadnje mesto.
Kaspitz unovčil prednost igralca več
Pred 800 gledalci v Tivoliju so začeli zelo napadlno. Že takoj na začetku je Žiga Pešut zadel prečko. Gostitelji so zasluženo povedli v 3. minuti, ko je bil ob številčni prednosti Roland Kaspitz na pravem mestu po odbitem ploščku. Z modre črte je močno streljal Fabian Scholz, vratar gostov Florian Hardy pa je plošček le odbil.

Selan v polno z modre črte
Dustin Sylvester
je na podoben način izenačil v 14. minuti, a je za novo vodstvo domačih v 17. minuti poskrbel Maks Selan, ki je zadel z natančnim strelom z modre črte. Plošček je poslal pod prečko.

Gol Mušiča po sijajni akciji
V 24. minuti je razigarni Sylvester z drugim golom spet poravnal izid, potem ko je Kyle Greentree prodrl izza vrat. Tri minute kasneje je kapetan Aleš Mušič po lepo izdelani akciji ob igralcu več zadel za 3:2. Plošček je poslal v prazno mrežo po sijajni akiji Andreja Hebarja in Jureta Sotllarja. Tudi po tretjem golu so bili domači boljši, pritiskali proti vratom Hardyja, toda mreža se kljub nevarnim strelom Hebarja in Mušiča ni še enkrat zatresla.
Preobrat Dornbirna v zadnjih sedmih minutah
Ljubljančani so nato minimalno prednost branili vse do 53. minute, ko je Greentree z leve strani presenetil pokritega Olivierja Royja. Usodo zmajev je v 58. minuti po podaji Grentreeja z leve strani zapečatil Matt Siddall, ki je po neodločnosti v obrambi domačih odbiti plošček poslal za hrbet Royja.

Olimpija se je po devetem porazu, četrtem zaporednem, znašla na zadnjem mestu lige, saj je Gradec zmagal v Bolzanu (3:4). Trener Ivo Jan se je veselil prve zmage na klopi panterjev.

Ljubljančani v petek gostujejo pri prvakih v Salzburgu.