Nejc Berlisk je izenačil na 1:1, ko so imeli železarji igralca manj na ledu. Foto: BoBo

Uvodne minute so pokazale, da bodo Jeseničani to pot igrali bolj obrambno naravnan hokej, svoje priložnosti pa iskali v protinapadih. Strnili so vrste v srednji tretjini, tako da so domačim pošteno otežili organizacijo njihovih napadov. Gostitelji, ki so še vedno na vrhu lestvice z 18 točkami, so povedli v 18. minuti, ko je zadel Oscar Ahlströhm. Tudi v drugi tretjini je bil Ritten bolj nevaren, a sta mreži mirovali.

V 42. minuti je bil izključen Sašo Rajsar, minuto zatem pa je Nejc Berlisk z igralcem manj izenačil po protinapadu. Železarji so dobili zalet in v 49. minuti je Marjan Manfreda po podaji Aleksandra Magovca dosegel odločilni zadetek. V zadnjih minutah so se gostje spremenili in Rittenu je šele 25 sekund pred koncem uspelo iz vrat potegniti vratarja Patricka Killeena.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 34:21, blestel je Žan Us. Jeseničani so prišli do tretje zmage v četrtem dvoboju z Rittnerjem v tej sezoni.