Ljubljančani so na zadnjih šestih tekmah zbrali deset točk. Foto: BoBo
Olimpija igra najboljši hokej v sezoni

Dvoboj je v šesti minuti podaljška odločil Chris Langkow in razveselil približno 800 gledalcev, ki se po boljših igrah Ljubljančanov počasi vračajo v dvorano.

Groznik dosegel drugi gol v Ligi Ebel
Zmaji so povedli v 15. minuti, strelca pa so navijači nagradili s še posebej bučnim aplavzom, saj goli branilca Boštjana Groznika niso prav pogost pojav. To je bil šele njegov drugi zadetek na 493. tekmi v Ligi Ebel.

Urbas izenačil z bližine
Svoj dan je imel tudi domači vratar Jeff Frazee, ki je v nadaljevanju, ko so močneje pritisnili tudi Beljačani, nekajkrat z lepimi obrambami reševal soigralce. Ni pa mogel preprečiti zadetka Jana Urbasa z bližine za izenačenje.

Ljubljančani so se hitro pobrali, potrebovali pa le 38 sekund, da so bili spet v vodstvu. Odbitek je v gol z močnim strelom pospravil Miha Zajc. Domači so tudi v nadaljevanju igrali všečno in bojevito, le igra ob igralcu več jim še ni stekla, so si pa v tem času pripravili še nekaj lepih priložnosti, a se je izkazal tudi nekdanji ljubljenec Tivolija Olivier Roy.

Ko so gostje na začetku zadnje tretjine izkoristili krajše obdobje padca v igri domačih in na hitro zadeli dvakrat v eni minuti, se je zdelo, da je Olimpija na kolenih. A so se domači vrnili, spet zaigrali tako, kot so igrali večji del tekme, pa tudi zadeli; za 3:3 je v 49. minuti poskrbel Gilbert Gabor z natančnim strelom pod prečko.

Langkow odločil po protinapadu
V podaljšku so bili domači boljši, a so občasno pozabili na obrambne naloge, česar pa beljaška Slovenca Verlič in Urbas dvakrat nista izkoristila v protinapadih. Zato pa je svojega v 66. minuti izkoristila Olimpija, hiter napad pa je za končnih 4:3 z zadetkom po lepi podaji Nika Pema kronal Chris Langkow.

Ljubljančani imajo pred seboj zdaj gost ritem tekem: v torek gostijo Dunajčane, v četrtek gredo v Salzburg, v soboto pa bodo spet doma igrali z Innsbruckom.