Liga NHL - Arhiv

Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

Liga NHL Trocheck v 88. minuti osrečil Rangerse; Dallas zapravil vodstvo s 3:0

8.5.2024

Hokejisti New York Rangersov so v drugi tekmi konferenčnega polfinala Lige NHL premagali Carolino s 4:3 in v seriji povedli z 2:0. Odločilni gol je sredi drugega podaljša dosegel Vincent Trocheck.

Liga NHL "Petarda" Bostončanov v mreži Bobrovskega

7.5.2024

Hokejisti Bostona so zmagali na prvi tekmi polfinala Vzhoda, potem ko so v gosteh s 5:1 odpravili moštvo Floride, rablja iz lanske končnice Lige NHL.

Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

Liga NHL Hokejisti še podžgali športno evforijo v Dallasu

6.5.2024

Po košarkarjih v Ligi NBA so se v drugi krog končnice uvrstili tudi hokejisti Dallasa v Ligi NHL, ki so na odločilni sedmi tekmi z 2:1 izločili branilca naslova Vegas. Obe dallaški ekipi sta v drugem krogu končnice prvič po letu 2003.

Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

Liga NHL Pastrnak popeljal Boston v konferenčni polfinale

5.5.2024

Hokejisti Bostona so na sedmi tekmi uvodne serije končnice Lige NHL premagali Toronto z 2:1. Odločilni gol je v drugi minuti podaljška dosegel David Pastrnak. Boston se bo v naslednjem krogu pomeril s Florido.

Suter ubogal trenerja, streljal in streljal ter popeljal Vancouver v 2. krog

Liga NHL Suter ubogal trenerja, streljal in streljal ter popeljal Vancouver v 2. krog

4.5.2024

Hokejisti Vancouvra so na šesti tekmi uvodnega kroga končnice Lige NHL premagali Nashville z 1:0 in s tem dobili serijo s 4:2. Edini gol je v predzadnji minuti dosegel Pius Suter.

Nylander za Toronto izsilil sedmo tekmo v Bostonu

NHL–končnica Nylander za Toronto izsilil sedmo tekmo v Bostonu

3.5.2024

Švedski zvezdnik William Nylander je z dvema goloma poskrbel, da je Toronto doma ugnal Boston z 2:1 in serijo velikih tekmecev izenačil na 3:3. V soboto se v Bostonu obeta spektakularna sedma hokejska tekma med Kosmatinci in Javorjevimi listi.

V Edmontonu konec sezone za Kopitarja in Kralje

NHL–končnica V Edmontonu konec sezone za Kopitarja in Kralje

2.5.2024

Tretjo pomlad zaporedoma je bil Edmonton v 1. krogu končnice Stanleyjevega pokala premočan za Los Angeles. Če so Naftarji pred dvema letoma potrebovali sedem tekem, lani pa šest, so jih letos le pet. Poraz s 4:3 za skupnih 4:1 je sklenil sezono Kraljev.

Toronto podaljšal serijo proti Bostonu

Liga NHL Toronto podaljšal serijo proti Bostonu

1.5.2024

V noči na sredo so si hokejisti Toronta v TD Gardnu podaljšali sezono za vsaj eno tekmo. Z 2:1 so ugnali Boston in zaostanek v seriji zmanjšali na -1 (3:2). V podaljšku je odločil Matthew Knies.

Dallas v Las Vegasu izenačil serijo s prvaki

NHL–končnica Dallas v Las Vegasu izenačil serijo s prvaki

30.4.2024

Florida se je znesla nad sosednjim Tampa Bayem s 6:1 in s tem dobila floridski obračun v uvodnem krogu končnice s 4:1. Dallas je po dveh porazih doma dobil tudi drugo tekmo v Las Vegasu. S 4:2 so Zvezde izenačile dvoboj z branilci Stanleyjevega pokala.

Naftarji z enim ploščkom v mreži Kraljev do tretje zmage

Liga NHL Naftarji z enim ploščkom v mreži Kraljev do tretje zmage

29.4.2024

Hokejisti Edmontona v seriji uvodnega kroga končnice Lige NHL proti Los Angelesu vodijo s 3:1 v zmagah. Dobili so tudi drugo tekmo v gosteh (0:1), v noči na četrtek pa bodo imeli doma prvi zaključni plošček za napredovanje.

Dallas z zmago v podaljšku znižal na 2:1

Liga NHL Dallas z zmago v podaljšku znižal na 2:1

28.4.2024

Hokejisti Dallasa, ki so bili v rednem delu najboljši na Zahodu, so po dveh domačih porazih slavili na tretji tekmi serije uvodnega kroga proti Vegasu. Za zmago v gosteh s 3:2 je v podaljšku zadel Wyatt Johnston.

Edmonton za vodstvo v seriji napolnil mrežo Los Angelesa

Liga NHL Edmonton za vodstvo v seriji napolnil mrežo Los Angelesa

27.4.2024

Hokejisti Edmontona so na tretji tekmi uvodnega kroga končnice Los Angeles v gosteh premagali s 6:1 in v seriji povedli z 2:1 v zmagah.

Floridski obračun v znamenju Panterjev

Liga NHL Floridski obračun v znamenju Panterjev

26.4.2024

Hokejisti Floride in Caroline so že po treh tekmah na pragu uvrstitve v drugi krog končnice Lige NHL. Florida je s 5:3 slavila na gostovanju v Tampi, Carolina pa s 3:2 pri New York Islandersih. Obe ekipi vodita v seriji s 3:0.

Kopitar po 12 letih odločil podaljšek v končnici

NHL–končnica Kopitar po 12 letih odločil podaljšek v končnici

25.4.2024

Anže Kopitar je v velikem slogu poskrbel za izenačenje dvoboja 1. kroga končnice Lige NHL. Po dveh podajah v uvodni tretjini je kapetan Kraljev v tretji minuti podaljška zabil za 5:4 in serija Edmonton – Los Angeles se seli v Kalifornijo z izidom 1:1.

Čudežne obrambe Bobrovskega popeljale Florido do druge zmage

Liga NHL Čudežne obrambe Bobrovskega popeljale Florido do druge zmage

24.4.2024

Hokejisti Floride so v podaljšku s 3:2 premagali Tampo in v seriji povedli z 2:0. Odločilni gol je v tretji minuti dodatka s strelom pod prečko dosegel Carter Verhaeghe.

Razigrani Edmonton na uvodni tekmi nadigral Kralje

NHL-končnica Razigrani Edmonton na uvodni tekmi nadigral Kralje

23.4.2024

Tretjo pomlad zapored se Edmonton in Los Angeles merita v uvodnem krogu končnice za Stanleyjev pokal in na uvodni tekmi so Oilersi potrdili vlogo velikih favoritov. McDavid in druščina je nadigrala Kopitarjeve Kralje s 7:4, pri čemer so vodili 4:0 in 6:2.

Prednost domače dvorane za zdaj izkoriščena na vseh šestih tekmah

Liga NHL Prednost domače dvorane za zdaj izkoriščena na vseh šestih tekmah

22.4.2024

Tako kot v Ligi NBA so tudi v Ligi NHL do zmag na uvodnih tekmah za zdaj prišla višje postavljena moštva. Prvih zmag v seriji so se veselili Florida, New York Rangersi, Winnipeg in Vancouver.

Carolina in Boston končnico odprla z zmago

Liga NHL Carolina in Boston končnico odprla z zmago

21.4.2024

Začela se je končnica Lige NHL. Carolina je s 3:1 premagala New York Islanderse, Boston pa je bil s 5:1 boljši od Toronta. Kopitarjev Los Angeles bo serijo proti Edmontonu začel v noči na torek.

Los Angeles redni del končal z zmago, v končnici znova z Edmontonom

Liga NHL Los Angeles redni del končal z zmago, v končnici znova z Edmontonom

19.4.2024

Hokejisti Los Angelesa so na zadnji tekmi rednega dela Lige NHL premagali Chicago (5:4). Odločitev je padla v podaljšku. Tretje leto zapored se bodo v prvem krogu končnice pomerili z Edmontonom.

Poskus Philadelphie brez vratarja v končnico popeljal Washington

Liga NHL Poskus Philadelphie brez vratarja v končnico popeljal Washington

17.4.2024

Znanih je vseh 16 udeležencev končnice Lige NHL. Zadnjo vstopnico so si priborili hokejisti Washingtona, ki so v gosteh premagali Philadelphio z 2:1.