Hokejisti Pittsburgha svoj najboljši hokej igrajo prav v končnici. Foto: Reuters
Jean-Gabriel Pageau
Jean-Gabriel Pageau je v okvir vrat sprožil štiri strele, vsi so končali v mreži. Foto: Reuters

Capitalsi so sicer sprožili precej več strelov (36:21), a jih je Marc Andre Fleury ustavil kar 34. Njihov vratar Braden Holtby je od 14 strelov prejel kar tri gole in bil zamenjan. Phil Kessel in Jake Guentzel sta za Pingvine dosegla po dva gola.

Sullivan: Moji fantje poznajo svoje naloge
"Moji fantje so trdoživi. Še zdaleč nismo igrali popolno, tega se dobro zavedamo. Pri mojih varovancih mi je všeč, da se zavedajo svoje odgovornosti in nalog, vedno se znajo prilagoditi, kar je pot do uspeha," je bil hkrati zadovoljen in previden trener Pittsburgha Mike Sullivan.

Pageau dosegel kar štiri gole
Z 2:0 v zmagah vodi tudi Ottawa, ki je v drugem podaljšku strla odpor NY Rangersov in slavila s 6:5. Nesporni junak je bil Jean Gabriel Pageau, ki je dosegel kar štiri gole.

Dvakrat natančen ob koncu tekme
Še dobre tri minute pred koncem je kazalo, da bodo Rangersi izid v zmagah izenačili na 1:1, saj so vodili s 5:3. Na sceno je nato stopil Pageau, ki je v dveh minutah dosegel dva gola, zadnjič pa je nato udaril v peti minuti drugega podaljška. Krenil je v protinapad, vsi so pričakovali, da bo podal, a je streljal in zadel.

Prvič dosegel štiri gole na eni tekmi
"V trenutku, ko sem udaril, sem zamižal. Plošček je k sreči končal v mreži. Počutil sem se, kot da letim, tega trenutka ne bom nikoli pozabil," je vrelo iz 24-letnika, ki je sicer tudi rojen v Ottawi. Sploh prvič v karieri je dosegel štiri gole na eni tekmi.