Odločilni trenutek v večerni tekmi - Kevin Durant je zadel trojko za vodstvo Oklahome s 101:98. Durant je trojke sicer metal 3/4. Foto: Reuters
San Antonio
San Antonio je zadnjič izgubil 11. aprila, ko je v svoji dvorani klonil pred LA Lakersi. Foto: Reuters

Najprej je San Antonio premagal Clipperse s 96:86 in v seriji povedel s 3:0. Na začetku druge četrtine so gostitelji vodili že s 40:16. A Spursi se niso predali, že do polčasa so razliko zmanjšali na 10, ob koncu tretje četrtine pa so že sami vodili za 10 točk in nato tekmo varno pripeljali do konca.

Vedeli so, da bodo naredili svoj niz točk
"V prvi četrtini smo se hitro znašli v velikem zaostanku. A to nas ni skrbelo, saj smo vedeli, da bomo prej ali slej naredili delni izid v svojo korist. Dobro vemo, kako potekajo tekme v končnici. Na srečo smo zaostanek izjemno hitro izničili," je bil v svojem slogu miren Tim Duncan, ki je dosegel 19 točk, ujel pa je še 13 odbitih žog.

Clippersi v osmih minutah zgrešili 12 metov
Njihov izbruh točk je res prišel v tretji četrtini, ko so naredili delni izid 24:0 in vajeti povsem prevzeli v svoje roke. Gostitelji so v osmih minutah in 13 sekundah zgrešili vseh 12 metov iz igre.

Spursi nanizali 17 zaporednih zmag
To je za San Antonio že 17. zaporedna zmaga, s čimer so ponovili svoj niz izpred osmih let. Takrat so Spursi klonili prav na tretji tekmi konferenčnega finala proti Lakersom in nato po štirih zaporednih porazih končali sezono.

Bryant ni odgovoril na trojko Duranta
Zvečer je Oklahoma ugnala Lakerse s 103:100 in v zmagah povedla s 3:1. V izjemno napeti končnici se je ključni dogodek zgodil 13 sekund pred koncem, ko je Kevin Durant pri izidu 98:98 zadel trojko, na drugi strani pa jo je Kobe Bryant pet sekund pozneje zgrešil.

Lakersi zapravili 13 točk prednosti
Še osem minut pred koncem ni kazalo na tak razplet, saj so gostitelji vodili z 91:78. Nato je "zagrmel" udarni par Thunderjev. Durant in Russell Westbrook sta namreč do konca tekme dosegla kar 18 točk. Westbrook je končal pri 37 točkah, Durant pa pri 31.

Clippersi za obstanek, Kingsi za finale
Tudi v nedeljo bo v Staples Centru dvojni spored. Clippersi bodo zvečer spet gostili Spurse in morajo za obstanek v končnici nujno zmagati. Zato pa si bodo gledalci na prvi tekmi dneva želeli, da se bo serija končala. Hokejisti Los Angelesa bodo namreč ob 21.00 po srednjeevropskem času v konferenčnem finalu gostili Phoenix. Kralji v zmagah vodijo s 3:0, kar pomeni, da bi se, če zmagajo, drugič v svoji zgodovini uvrstili v veliki finale.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale, zahod

LA CLIPPERS (5) - SAN ANTONIO (1) - 0:3
86:96 (33:11, 20:32, 8:26, 25:27)
Griffin 28 in 16 skokov, Williams 19, Paul 12, Young 9, Foye 7, Evans 5, Jordan 4, Bledsoe 2; Parker 23, Duncan 19, Leonard 14, Ginobili 13, Green in Parker po 7, Diaw in Splitter 5, Bonner 3.
LA LAKERS (3) - OKLAHOMA (2) - 1:3
100:103 (29:24, 27:22, 24:25, 20:32)
Bryant 38, Bynum 18, World Peace 14, Gasol in Sessions po 10, Blake in Hill po 5; Westbrook 37, Durant 31, Ibaka 14, Harden 12, Fisher 5, Perkins in Sefolosha po 2.
Vzhod, nedelja:
INDIANA (3) - MIAMI (2) - 2:1
Ponedeljek:
BOSTON (4) - PHILADELPHIA (8) - 2:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.