Borbeni Zoran Dragić je bil najučinkovitejši mož slovenske reprezentance. Dosegel je 28 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar se je pod košema dobro boril s Kirilom Fesenkom in Vjačeslavom Kravcovom. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenija
Slovenci so zmagali tretjič zapored. Metali so nekoliko slabše kot Ukrajinci, skakali pa bolje. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenija
Igor Kokoškov
Slovenskemu selektorju Igorju Kokoškovu gre za zdaj vse po načrtu, čeprav upravičeno ni zadovoljen s prevelikimi padci v slovenski igri. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenski košarkarji zmagali še tretjič

Čeprav končna razlika ne priča o tem, so Slovenci suvereno dosegli tretjo zaporedno zmago v kvalifikacijah. Varovanci Igorja Kokoškova so namreč z izjemo začetka tekme ves čas vodili, največ z 68:50 v 28. minuti.

Slovenci zgrešili 15 prostih metov
Zmaga Slovenije bi bila zato lahko še višja, a so Slovenci v zadnji četrtini nekoliko popustili in omogočili gostom, da so omilili poraz. Ukrajina je bila sicer boljša pri metu iz igre (27/53 proti 30/65), a so zato Slovenci dobili skok (36:32). Nekoliko pa skrbi kar 15 slovenskih zgrešenih prostih metov (15/30), medtem ko je bila Ukrajina precej natančnejša (17/23).

V soboto gostovanje na Kosovu
Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala v soboto, 10. septembra, ko bo gostovala na Kosovu.

Slovenija na prvi odmor s +8

Slovenija je tekmo začela v postavi Goran in Zoran Dragić, Klemen Prepelič, Edo Murić ter Gašper Vidmar. Prvi koš na tekmi je dosegel G. Dragić, Prepelič pa dodal trojko za 5:5. Razpoloženi Prepelič je z drugim uspešnim metom izza črte v 4. minuti poskrbel za 10:7. Po nizu zapravljenih napadov na obeh straneh pa je Murić v 6. minuti povišal na 14:10. Tako Slovenija kot Ukrajina sta precej "grešili" v napadu, a so Slovenci ohranili nekaj točk prednosti. Z. Dragić je z lepim prodorom v 9. minuti zadel za 20:13, malo pozneje je lep koš dodal še Jaka Klobučar za 22:13. Izid prve četrtine 23:15.

Razpoloženi Z. Dragić vlekel slovenski voz
Drugo četrtino so nekoliko bolje začeli Ukrajinci, tako da je slovenski selektor Igor Kokoškov pri 25:19 vzel minuto odmora. Sledila sta nov zapravljen slovenski napad in koš Otverčenka za -4 (25:21). Slovenci so se nato le zbrali, Z. Dragič in Vidmar sta poskrbela za +7 (30:23) v 15. minuti. Borbeni Z. Dragić je malo pozneje na noge dvignil dvorano s še eno borbeno akcijo, ko je po zgrešenem napadu ujel žogo in dosegel koš iz težkega položaja (32:23). Slovenija je v nadaljevanju po košu Vidmarja prišla do najvišje prednosti na tekmi do takrat - 36:23 v 17. minuti. A sledilo je nekaj preveč "sproščenosti" v slovenski igri, tako da so se Ukrajinci po nekaj protinapadih približali le na -5 (36:31). Končnica je spet pripadla Slovencem, ki so na krilih Z. Dragića (17 točk) ušli na +10 (45:35). Izid polčasa je s trojko v zadnji sekundi postavil G. Dragić (48:39).

Pri +18 zadišalo po slovenski zmagi
Drugi del je s trojko odprl Z. Dragić (51:41). Slovenci so nadaljevali dobro in po koših Murića in Vidmarja v 24. minuti povedli s +14 (57:43). Slovenija je suvereno držala vajeti igre v svojih rokah, tako da so Ukrajinci le redko prihajali pod deset točk razlike. In ko je v 28. minuti Jaka Klobučar s petimi zaporednimi točkami poskrbel za +18 (68:50), je zadišalo po tretji slovenski zmagi. Slovenija je na odmor pred zadnjo četrtino odšla s prednostjo 72:56. V zadnji četrtini so Slovenci brez večjih težav ubranili lepo prednost. Ukrajinci so se sicer približali na -8 (81:73) v 38. minuti, a zmaga zasedbe Igorja Kokoškova ni bila nikoli ogrožena.

Igor Kokoškov: "Zadovoljen sem z zmago, vendar mi je žal, da nismo zmagali z višjo razliko. Prav v zaključku tekme se je pokazala naša stara napaka, oscilacija v igri. Smo mala ekipa in igrati moramo bolj odgovorno, izgubili smo preveč žog in dopustili tekmecu, da se je vrnil v igro."

Zoran Dragić: "Zadovoljen sem z zmago, upam le, da je dovolj visoka glede na to, da se bomo verjetno prav z Ukrajino pomerili za prvo mesto v skupini. Začeli smo dobro v obrambi in od tu naprej gradili svojo igro. Smo na polovici kvalifikacij in čaka nas še nekaj zahtevnih preizkušenj."

Klemen Prepelič: "Ukrajina je bila že na papirju najtežji tekmec in to je dokazala tudi na parketu. Škoda za tisti dve trojki Mišule v zadnjih minutah, ki sta Ukrajino pripeljali do znosne zmage. A imamo 3-0 in v soboto nas čaka nova tekma. Gremo postopoma naprej in verjamem, da smo dovolj dobri za prvo mesto v skupini."

V drugi tekme skupine E je Bolgarija na domačem parketu s 105:84 ugnala Kosovo.