Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Takšne napake ali nesmisli nastanejo povsem spontano in marsikateri govorec se niti ne zave, da ga je polomil.
Bo radio zmogel vztrajati tudi v naslednjih letih in desetletjih? Odgovor iščemo z gosti v studiu: Igorjem Vobičem s FDV-ja ter tremi ustvarjalci programa Ars.
Slovenska televizija je nastajala po obrokih, laboratorij že leta 1948, ko so čez 10 let začeli mesečno oddajati, je bilo na Slovenskem manj kot 300 televizorjev. Dosje je pripravila Ljerka Bizilj.
8. maja 1945 so Nemci onesposobili ljubljansko radijsko postajo. Čez noč so jo tehniki le popravili. Na Radiu Svobodna Ljubljana se je 9. maja oglasila kukavica in napovedovalka Štefka Vendramin.
Glasbeno uredništvo Radia Ljubljana si je od vsega začetka prizadevalo privzgojiti poslušalcem smisel za slovensko ljudsko in umetno glasbo.
Radijske ali »slušne« igre, kot so jih imenovali takrat, so se na sporedih Radia Ljubljana pojavile že prvem letu oddajanja. Vse igre so igrali oziroma prenašali neposredno v živo.
Kukamo v zgodovino radia: Kako odličen je bil radijski prenos z dvema mikrofonoma! A kaj, ko so imeli kabel le za enega ...
Urednica otroškega in mladinskega programa Martina Peštaj je v Televizijskem klubu gostila Tatjano Trtnik, Natalijo Kmetec Gajšek in filmskega režiserja Miho Hočevarja.
90 let Radia Slovenija in njegov pomen za slovensko besedo.
Radio Slovenija ima dva rojstna dneva: 1. septembra in 28. oktobra. Zakaj je tako, se je Tatjana Pirc pogovarjala z Ljudmilo Bezlaj Krevel, upokojeno zgodovinarko.
Podali se bomo v zakulisje in se srečali z ustvarjalci naše hiše, tudi tistimi, brez katerih programi sploh ne bi šli v svet – s številnimi inženirji in inovatorji.
Je nacionalna radijska in televizijska hiša še motor glasbene in širše kulturne scene ali jo prehitevajo novi mediji?
Kako je radio na Slovenskem previharil drugo svetovno vojno in kako je 9. maja 1945 pomagal naznaniti, da je naposled nastopila svoboda.
Slovenski glasbeniki, ki so na tekmovanjih za pesem Evrovizije zastopali Jugoslavijo in nato Slovenijo.
Letos je 25. nastop Slovenije na evrovizijskem odru. Voditelj Andrej Hofer, ki dogodek komentira že 11 let, je v TV Klub povabil goste: Denisa Živčeca, Gaborja Radojeviča in Nušo Derenda.
Že leta 1928 so se ustanovitelji Radijske postaje Ljubljana zavezali, da bo del vsakodnevnega programa nove radijske postaje prvovrstna glasba, ne glasba z gramofonskih plošč.
V Televizijskem klubu so prišli do besede nekdanji voditelji in soustvarjalci osrednje informativne oddaje: Branko Maksimovič s sogovorniki Julko Vahen, Tonetom Hočevarjem in Ljerko Bizilj.
Ekipe je gostila tudi Slovenija in pripravila igre, povezane s slovenskimi običaji in značilnostmi. Kapetani ekip so bili pogosto znani športniki.
Neveljaven email naslov