Kritično se je ob Pahorja v preteklih dneh obregnil najprej predsednik SDS-a Janez Janša. O njegovem dosedanjem političnem delovanju na tej in drugih funkcijah ugotavlja, da "je govoril eno in pustil, da so pod njegovim plaščem delali drugo". Med primeri je Janša v daljšem zapisu na Facebooku pred dnevi navedel, da se je Pahor ob izbruhu afere Patria v besedah delal "nevtralnega", z dejanji pa je nagrajeval njene ključne akterje. Dotaknil se je tudi suma pranja iranskega denarja v NLB-ju. Pahorju očita, da kot takratni predsednik vlade ni ukrenil ničesar. Njegova pojasnila, da je bil jeseni 2010 sicer obveščen o kriminalu, a so se takrat službe že ukvarjale s tem, zato se za zadevo ni posebej zanimal, pa je označil kot slab izgovor.
Nato je bila do Pahorja kritična še skupina intelektualcev z Borisom Vezjakom na čelu. S kritikami ni skoparil niti generalni sekretar vladne SMC-ja Jože Artnak.
Pahor je za medije dejal, da je ironično, da z levega pola sliši kritike na račun sodelovanja z desnico in obratno. A negativno kampanjo je pričakoval: "Približno tako je bilo tudi pred petimi leti, ko je imel tudi nekdanji predsednik Kučan neko stališče tik pred zaključkom kampanje. To so legitimne stvari," je dejal in poudaril pomen podpore običajnih ljudi.
Kučan: Ni šlo za poseg v kampanjo
"Ni šlo za stališče, s katerim naj bi bil posegel v predsedniško kampanjo," pa v sporočilu za javnost navaja Kučan. Po njegovih besedah je šlo za javno zaprosilo, naj pojasni svoja namigovanja o stricih iz ozadja, "pri katerih je zavestno dopuščal ugibanja, da je mislil mene". "Spomnil sem ga na zavezo državljanom, ki imajo pravico izvedeti, kdo potemtakem upravlja državo iz ozadij. Tudi danes mislim, da imajo to pravico," je zapisal.
"A Pahor je dosledno molčal, se sprenevedal in izmikal, tako kot ob številnih velikih malverzacijah, katerim je bil priča na najodgovornejših položajih v državi, od Teša 6 do pranja denarja v NLB-ju. S svojim molkom in ignoranco je raznim interesnim skupinam tudi sam omogočal delovanje v škodo državljanov, in to mu upravičeno očitajo njegovi kritiki z leve in desne," je bil oster Kučan.
Predsedniške volitve, na katerih kandidira devet kandidatov in kandidatk, bodo v nedeljo, danes pa je že steklo tridnevno predčasno glasovanje. Ankete javnega mnenja sicer daleč največjo podporo kažejo ravno Pahorju, medtem ko se izzivalci bojujejo predvsem za vstop v morebitni drugi krog volitev, kjer pa se po mnenju analitikov karte lahko premešajo. Tako je bilo namreč tudi pred petimi leti, ko je Pahor v drugem krogu premagal takratnega predsednika in favorita Danila Türka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje