Dvoboj Stefana Jovića in Joseja Antonia. Foto: Reuters

Dvomov o zmagovalcu tako rekoč ni bilo. Angola je na uvodu srečanja z dvema doseženima trojkama dvakrat povedla, nato pa so varovanci Saše Đorđevića brez večjih težav prevzeli pobudo in na odmor krenili s prednostjo 18 točk (32:50).

V nadaljevanju se je prednost Srbije, ki je na Kitajsko prispela s skoraj popolno zasedbo, vztrajno večala, za najvišjo na tekmi je z zadetim prostim metom pet minut pred koncem poskrbel Bogdan Bogdanović (+49; 49:98).

Tudi sicer je bil Bogdanović najbolj razpoložen igralec svoje ekipe, dosegel je 24 točk, dvomestno število točk so dosegli še Nikola Jokić in Nikola Milutinov (oba po 14) ter Boban Marjanović (12), ki je dodal še 10 skokov. Za Angolo je bil najučinkovitejši Carlos Morais s 15 točkami.

Srbija s skoraj popolno zasedbo
Največji tekmec prvih favoritov Američanov naj bi bila Srbija s skoraj popolno zasedbo in z zelo dobrimi igralci na vseh igralnih mestih. Toda ZDA imajo na klopi izkušenega selektorja Gregga Popovicha in njegov štab, ki dobro poznata evropsko in svetovno košarko, njihovim igralcem pa motiva v dokazovanju ne bo manjkalo.

39-letni Luis Scola je za zmago Argentine nad Južno Korejo dosegel 15 točk. Foto: Reuters

Gladke zmage Španije, Argentine in Italije, tesni Rusije in Portorika
Na preostalih tekmah dneva je Španija s 101:62 nadigrala Tunizijo, Argentina pa je bila boljša od Južne Koreje s 95:69. Rusi so šele v zaključku strli odpor Nigerije z 82:77, krilni center CSKA Moskve Andrej Voroncevič pa se je po tekmi jezil na sodnike. "Verjetno sodniki ne vedo, kako se igra košarka v Evropi. Ne pustijo nobenega stika; to je vendarle košarka, ne odbojka. Smo moški, ne metuljčki," je dejal Rus, ki je igrišče zapustil po 25 minutah igre zaradi petih osebnih napak.