John Stones je v 12. minuti stresel vratnico. Foto: EPA

To je bil že njun 115. medsebojni dvoboj, na njih je do zdaj Anglija dosegla 48 zmag, Škotska 41, 26 tekem pa se je končalo z neodločenim izidom.

Stones zatresel vratnico
Uvod pred 22.500 gledalci je bil dinamičen, Škoti so zapretili, a so jih Angleži hitro umirili. V 12. minuti prva priložnost tudi za "tri leve". Mason Mount je podal iz kota, v kazenskem prostoru je visoko skočil John Stones in zatresel levo vratnico. Anglija je v nadaljevanju prevzela pobudo.

Pickford ubranil poskus O'Donnlla
V 30. minuti so zapretili tudi Škoti. Stephen O'Donnell je sprožil z desne strani kazenskega prostora, a se je Jordan Pickford izkazal s parado. Polčas se je tako končal brez golov. Statistika: posest žoge 62:38 za Anglijo, skupaj streli pa 5:4, v okvir vrat 1:0 – oboje za Škotsko.

Poskus Lyndona Dykesa v 62. minuti je pred golovo črto izbil Reece James. Foto: EPA

Angleži imeli žogo več v nogah, Škoti nevarnejši
Anglija je imela tudi v nadaljevanju terensko premoč, toda Škotska se je spretno branila in čakala na protinapade. V 62. minuti je Lyndon Dykes prišel do strela znotraj kazenskega prostora, Reece James je žogo izbil pred golovo črto. V 79. minuti je Andrew Robertson v kazenskem prostoru pohodil Raheema Sterlinga, Angleži so zahtevali enajstmetrovko, a je glavni sodnik Španec Antonio Mateu Lahoz le odmahnil z roko. V škotskem kazenskem prostoru je bilo "vroče" tudi v končnici, a je škotska obramba vzdržala.

Končna statistika: posest žoge 60:40 za Anglijo, skupaj streli 11:9 za Škotsko, v okvir vrat pa 1:1.