Jovanka Radičević se je izkazala z osmimi zadetki. Foto: EPA

Črnogorkam je v večernem dvoboju pomagala tudi še neporažena Francija, ki je z 29:21 premagala Nemčijo. Tako sta polfinalistki iz skopske skupine znani že pred zadnjim krogom.

Obračun Črnogork in Romunk je bil izjemno razburljiv. Že prvi polčas, v katerem je bilo kar deset izenačenj, je napovedal tesen drugi del. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu vse do same končnice, ko so si Črnogorke pet minut pred koncem priigrale tri gole naskoka (33:30) in prednost ohranile do konca.

Igralka Krima Jovanka Radičević in Itana Grbić sta dosegli po osem golov, pri Romuniji pa je z devetimi izstopala Cristina Neagu.

Črnogorke so do zdaj na velikih tekmovanjih osvojile dve medalji, obe leta 2012, ko so bile zlate na evropskem prvenstvu in srebrne na olimpijskih igrah.