Francija bi si z zmago na široko odprla vrata v polfinale, a Islandci so jim pokvarili načrte. Foto: EPA

Zdesetkani Islandci (okužbe z novim koronavirusom) so po polovici prvega polčasa proti favoriziranim Francozom vodili s 5:9. Francozi so morali po odlični seriji Islandcev vzeti minuto odmora. Po tej so Islandci zadeli za povišanje vodstva (5:10). Omar Ingi Mangusson je s svojim sedmim golom povedel svojo reprezentanco do novega vodstva s petimi zadetki (9:14). Razpoloženi Islandci se tu niso ustavili, s hitro in učinkovito igro so povedli za osem zadetkov (9:17). Do polčasa so Francozi zadeli še enkrat (10:17).

Rokometaši Islandije ugnali olimpijske prvake

Islandci v drugem polčasu niso popustili, znova so povedli za osem zadetkov, in to večkrat (13:21, 14:22, 15:23, 16:24). V 48. minuti so Islandci vodili že za devet zadetkov (16:25). Za piko na i odlični islandski igri je junak tekme vratar Viktor Hallgrimsson ubranil sedemmetrovko. Skupaj je zbral kar 15 obramb. Magnusson je bil z desetimi zadetki prvi strelec tekme.

Na drugih dveh tekmah v skupini I v Budimpešti ni bilo presenečenj: Nizozemska je ugnala Črno goro s 34:30, Danska pa je bila boljša od Hrvaške s 27:25.