Japonci so s hitro in brezkompromisno igro skorajda porazili Hrvate. Med najboljšimi samuraji je bil Renosuke Tokuda s petimi goli. Foto: EPA
Brazilska obramba je skušala ustaviti Joana Canellasa. Foto: EPA

Japonci so vodili večji del srečanja proti Hrvatom. V 23. minuti s 14:8, polčas se je končal s 17:14. V drugem delu so Hrvati lovili borbene samuraje in v 47. minuti izenačili na 23:23.

Čupić izenačil pet sekund pred koncem
Sledila je dramatična končnica "gol za gol". V njej je Japonska povedla z 29:28, točko pa je Hrvatom s sedemmetrovke pet sekund pred koncem zagotovil Ivan Čupić. Najboljši strelec Hrvaške je bil Marino Marić s sedmimi goli.

Zadnjih pet minut tekme Španija - Brazilija

Brazilce nekaj sekund ločilo od zmage
Aktualni evropski prvaki Španci so proti južnoameriškim podprvakom Brazilcem v drugem polčasu nekajkrat vodili že s +6 (nazadnje 24:18), a se carioce niso predale. Po izenačenju na 28:28 jih je Rogerio Moraes ob igralcu manj pol minute pred koncem popeljal v vodstvo. Španski selektor Jordi Ribera je vzel minuto odmora, po kateri je Raul Entrerrios le nekaj sekund pred koncem izenačil za veliko točko.

Brazilci so bili za borbenost nagrajeni s točko. Foto: EPA

Okužba z novim koronavirusom pri Danski
Danska rokometna zveza je sporočila, da je bil ob zadnjem testiranju na novi koronavirus pozitiven Emil Jakobsen, ki je tako izpustil uvodni obračun svetovnih prvakov na turnirju v Egiptu. Danci so sicer gladko, s 34:20, ugnali Bahrajn. Debitant na SP-jih Emil Jakobsen je podobno kot slovenska reprezentanta Tilen Kodrin in Urh Kastelic že pred tem prebolel covid-19, zadnji test pa je še vedno pokazal prisotnost virusa.