Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Gledalcem smo predstavili projekt WIFI4EU in povedali, kaj je njegov namen. Govorili smo o tem, kako zelo je razširjen v slovenskih občinah ter koliko občin se še lahko odloči za razširitev WIFI-ja na javno dostopnih mestih. Naš gost je bil minister za digitalno preobrazbo Mark Boris Andrijanič.
Pametni telefoni in vzpon družbenih omrežij sta pripeljala do ogromne družbene krize, ki se samo poglablja. Regulacija družbenih omrežij predstavlja velik izziv, ki se ga je treba lotiti, tudi za zaščito demokracije. Govorili smo o tem, kje je meja med neprimernim in kaznivim sovražnim govorom. Naša gostja je bila odvetnica dr. Nataša Pirc Musar.
Evropski raziskovalni svet podpira vrhunske raziskovalce v Evropi, ki premikajo meje znanosti in ki so prišli do novih odkritij in rešitev. Med njimi je tudi doc. dr. Anna Dragoš z Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani, ki je bila naša gostja.
Predstavili smo novo spletno mrežo Evropskega potrošniškega centra. Govorili smo o tem, kako deluje, kakšna je tu vloga EPC Slovenija, omenili smo kampanjo Tvoja EU pravica ter se dotaknili najpogostejših težav in vprašanj potrošnikov ter njihovih pritožb. Sogovornica je bila Romana Javornik, vodja Evropskega potrošniškega centra v Sloveniji.
Digitalna tehnologija spreminja naša življenja. Kako je Evropska unija pripravljena na digitalno dobo in na digitalno preobrazbo? V rubriki Tu EU! smo gostili ministra za digitalno preobrazbo Marka Borisa Andrijaniča in preverjali, kdaj se je začela vizija EU za uspešno digitalno prihodnost in kaj vse vključuje, kje je Slovenija v tem trenutku in ali močno zaostajamo za velesilami, kakšni so ukrepi strateškega sveta za digitalizacijo na področju izobraževanja, zdravstva, gospodarstva. Razkrili smo tudi, kaj po podpisu sporazuma s podjetjem Google prinaša investicija v višini 2,5 milijona ter katere so prednosti Slovenije pri investicijah v informacijsko tehnologijo.
Osamljene ženske, ki so se na spletu zapletle s šarmantnimi tujci, so po letu dni 'razmerja' na daljavo ostale brez nekaj deset tisoč, nekatere celo brez več kot sto tisoč evrov. Katere so najpogostejše spletne prevare, ki jim v času pandemije še pogosteje nasedamo?
Podatki kažejo, da je v prvi četrtini letošnjega leta v EU več mladostnikov iskalo pomoč zaradi spletnega nadlegovanja kot v letih poprej. Evropska komisija je sicer leta 2016 sprejela Kodeks ravnanja za odpravo nezakonitega sovražnega govora na spletu ter o njem dosegla dogovor s Facebookom, Microsoftom, Twitterjem in YouTubeom. Leta 2018 sta se k spoštovanju kodeksa zavezala tudi Instagram in Snapchat, TikTok se je dogovoru pridružil septembra 2020. Prve štiri prej omenjene platforme so se zavezale, da bodo v 24 urah pregledale večino prijav uporabnikov, pri čemer bodo upoštevale tudi zakonodajo EU in nacionalno zakonodajo o sovražnem govoru, ter po potrebi odstranila nezakonite vsebine. O zlobnih komentarjih in žaljivkah na družbenih omrežjih se je nedavno razpisala voditeljica in komičarka Tanja Kocman in v svojem zapisu na družbenih omrežjih zlobne jezike izpostavila z imenom in sporno vsebino. Kljub temu, da je zaradi narave svojega dela postala javno izpostavljena, dodaja: tudi jaz sem človek - od nekoga hčerka, sestra in prijateljica!
Zunanjepolitična oddaja Globus je na sporedu ob torkih ob 21:30 na prvem sporedu Televizije Slovenija. V oddaji podrobneje analiziramo vse pomembne svetovne dogodke in jih s pomočjo relevantnih domačih in tujih poznavalcev predstavljamo ter ugotavljamo vzroke in posledice zanje. Voditelj: Adrijan Bakič in Seku M. Condé *** Globus is a current affairs programme, focused on international and world news. It is produced by Slovenian Public Broadcaster, aired every Tuesday evening at 21:30 on TV Slovenija 1. In the show, causes and consequences of major global events are analyzed and put into perspective by domestic and international experts.
Digitalna tehnologija že nekaj časa spreminja način, kako beremo, kako nakupujemo, kako se sporazumevamo in seveda, kako poslujemo. Pandemija covida 19 pa nas je občutno preselila v digitalni svet tudi na področjih, ki so se mu pred tem še zelo upirala, kot sta na primer telovadba in gledališče. Krasni novi svet je postal krasni novi digitalni svet. Ali ga bomo ocenjevali kot utopijo ali kot distopijo?
Brez umetne inteligence si danes težko predstavljamo vsakodnevna opravila, kot so spletno nakupovanje, uporaba spletnih brskalnikov, uporaba govornih asistentov. Za številne raziskovalce pa je umetna inteligenca med drugim nepogrešljiva pri obdelavi velike količine podatkov in bolj avtomatiziranem procesu dela. Na katerih področjih jo še uporabljamo in kaj vse nas čaka v prihodnosti? Več v oddaji Na kratko!
Neveljaven email naslov