Košarkarji Uniona Olimpije, ki so v nedeljo v Šentjurju izgubili z 81:71, so se takole veselili pred lepim številom gostujočih navijačev. Foto: BoBo
Gašper Potočnik
Trener Olimpije Gašper Potočnik bo zdaj poskušal vrniti trenerju Zlatoroga Alešu Pipanu za februarski poraz v četrtfinalu Pokala Spar. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija le izločila Tajfun

Potem ko se je prvi polčas, v katerem so gostitelji največ vodili za sedem točk (10:3 in 31:24), končal s 40:40, je Olimpija na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 10:0 povedla za 14 točk (62:48). Kdor je mislil, da je odločitev o zmagovalcu tedaj že znana, pa se je uštel.
Šentjurčani, lanski državni prvaki, so se namreč pred številnimi gostujočimi navijači tri minute in pol pred koncem s štirimi zaporednimi trojkami približali na vsega tri točke (63:60). Toda sledili sta tudi trojki Mihe Lapornika in Gregorja Hrovata na drugi strani in razmeroma mirni zadnji dve minuti po vodstvu Olimpije z 69:62. Tajfun je zadnjih pet minut igral brez prvega organizatorja igre Domna Bratoža, ki si je poškodoval gleženj.

Domžalčani v drugem polčasu vseskozi vodili
Izpadel je tudi drugi lanski finalist Rogaška. Helios Suns je bil pred domačimi gledalci na tretji tekmi boljši s 74:58. Po prvi četrtini je bolje kazalo gostom (11:22), a so jih Domžalčani ujeli že po štirih minutah druge četrtine (27:27) in ob polčasu vodili z 39:35. V tretji četrtini je prednost narasla na 12 točk (51:39), v zadnji pa je Helios največ vodil s +17 (64:47). Tri minute pred koncem so se Slatinčani približali na -8 (66:58), a je takoj zatem s trojko odgovoril Jan Močnik, Rogaška pa do zadnje sirene ni dosegla niti točke več.
Krka in Zlatorog sta se že prej uvrstila med najboljše štiri.

Četrtfinale, tretji tekmi

UNION OLIMPIJA - Tajfun 2:1
73:63 (23:20, 17:20, 18:8, 15:15)
700; Lešić 16 in 8 skokov, Hrovat 12, Lapornik 11, Robinson 10; Bolčina 15, Čebular 12, Bratož 11 in 8 skokov.

HELIOS SUNS - Rogaška 2:1
74:58 (11:22, 28:13, 14:10, 21:13)
Čakarun (9 skokov) in Lelić po 15, Vončina 12, Močnik 10; Ferme 11, Boban 10, Davis 9, Remekun 8 in 6 skokov.

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrali so na dve zmagi.

POLFINALE, prvi tekmi, sobota:
KRKA - HELIOS SUNS

ZLATOROG - UNION OLIMPIJA
Drugi tekmi bosta v ponedeljek, 23. maja, morebitni tretji pa v četrtek, 26. maja.