Mitja Kunc se vrača na SZS, kjer prevzema žensko smučarsko ekipo za obe tehnični disciplini. Foto: MMC RTV SLO
Mitja Kunc se vrača na SZS, kjer prevzema žensko smučarsko ekipo za obe tehnični disciplini. Foto: MMC RTV SLO

"Včasih se tako zgodi, ko sestaviš ekipo, ko novi ljudje začnejo skupaj delati, nekaj časa traja, da zadeve začnejo delovati, a spremembe po koncu pretekle sezone niso prinesle želenega rezultata," je na torkovi novinarski konferenci na sedežu Smučarske zveze Slovenije v Ljubljani v uvodu pojasnil vodja panoge za alpsko smučanje Miha Verdnik.

Prejšnji odgovorni trener ženske ekipe za tehnični disciplini Sergej Poljšak je dobil novo vlogo in je pri moški ekipi prevzel odgovornost za slalomski trening. Njegove naloge v ženski ekipi je prevzel Grega Koštomaj, ki je v preteklih sezonah skrbel za moško ekipo za hitri disciplini.

Slivnik: V ekipi ni bilo kemije

Koštomaj je žensko ekipo prevzel v zahtevnem trenutku, ko se je iz tekmovalnega športa umaknila Tina Robnik, ob nejasnem statusu Mete Hrovat, ki še ni pripravljena na vrnitev v tekmovalno karavano, ter z izzivi, povezanimi z vrnitvijo Andreje Slokar po poškodbi nazaj na vrhunsko raven.

V vodstvu panoge priznavajo, da spremembe niso prinesle učinkov. "V ekipi mora biti kemija, kemije ni bilo," je pojasnil vodja slovenskih smučarskih reprezentanc Janez Slivnik. Težave so se pojavljale že v poletnem pripravljalnem obdobju v Ushuaii, zato se je pozneje na treningih v delo vključil tudi Slivnik, ki pa ves čas ni mogel sodelovati v ženski ekipi.

"Trenerji smo skupaj od 150 do 200 dni na letu, zato mora mehanizem teči kot najbolj namazan stroj. Če ni pravega vzdušja, tu so bile še težave s poškodbami, z boleznimi v pripravljalnem obdobju, je vse skupaj pripeljalo do tega, da je treba narediti šokterapijo," je pojasnil Slivnik.

Sorodna novica Spremembe trenerske sestave ženske ekipe za tehnični disciplini

Vukičević oktobra okrepil štab

V vodstvu panoge zagotavljajo, da bo ekipa še naprej homogena in bo delovala skupaj, čeprav bo imela vsaka od članic ekipe za slalom in veleslalom svojega trenerja.

Denis Šteharnik bo še naprej trener Neje Dvornik, najmlajše članice ekipe, po prvotnih načrtih bi z njo trenirala tudi Meta Hrovat, ki pa zaradi zdravstvenih težav še ni pripravljena.

Koštomaj je v ekipi skrbel za Ano Bucik in Andrejo Slokar. Oktobra pa so Andreji Slokar kot pomoč namenili Marka Vukičevića, ki je v pretekli sezoni sodeloval z ekipo slovenske smukaške šampionke Ilke Štuhec.

Smučarska šok terapija je bila nujna, Koštomaju strokovnosti nihče ne očita

Če ni pravega vzdušja, tu so bile še težave s poškodbami, z boleznimi v pripravljalnem obdobju, je vse skupaj pripeljalo do tega, da je treba narediti šokterapijo.

Janez Slivnik

Slokar sama plačuje Božiča

Vodilna moža panoge sta nato dobila informacijo, da se je Slokar odločila za vnovično sodelovanje z Boštjanom Božičem, ki ji je že pomagal do uspehov. To je bilo še pred sezono 2022/23, ki jo je bila Ajdovka prisiljena izpustiti zaradi poškodbe kolena. Božič ne bo na plačilni listi SZS-ja, ampak bo za njegove stroške poskrbela tekmovalka sama.

V alpski panogi so zadovoljni, da so se že po začetku sezone dogovorili za sodelovanje s Kuncem, ki je bil v preteklosti že odgovoren za Bucik. "V preteklosti sta že delala skupaj, ta prehod ne bo trd, se poznata od prej, Kunc bo na plačilni listi SZS-ja, Kuncu bo pomagal Vukičević, ki še naprej ostaja na zvezi, Božič bo izključno skrbel za Slokar," je pojasnil Slivnik.

Možnost za vnovičen prihod Kunca v slovensko reprezentanco se je odprla, ko je Korošec ostal brez obveznosti pri svojem prejšnjem delodajalcu v ZDA. Kunc je bil trener obetavne ameriške tekmovalke Stelle Johansson, ki pa se je poškodovala. Verdnik je ob koncu dodal, da na zvezi upajo, da bodo lahko na smučarski zvezi obdržali tudi Koštomaja.

SZS je ukrepal, ker se hitro bliža vrhunec sezone s kopico tekem v tehničnih disciplinah, pri čemer Kranjska Gora 6. in 7. januarja gosti Zlato lisico. Foto: www.alesfevzer.com
SZS je ukrepal, ker se hitro bliža vrhunec sezone s kopico tekem v tehničnih disciplinah, pri čemer Kranjska Gora 6. in 7. januarja gosti Zlato lisico. Foto: www.alesfevzer.com