To so Boštjan Ocepek (SLS), Til Šiles (Levica) in Željko Železnik (SD).
Inženir organizacije dela, 59-letni Matjaž Švagan, se je za vnovično kandidaturo odločil s podporo družine in stranke Zagorje gre naprej. Glavni razlogi so, da želi dokončati odprte projekte v skupni vrednosti okoli 50 milijonov evrov in začeti nove, je povedal za STA.
Tako pri načrtovanju kot pri realizaciji projektov in organizaciji življenja bo potrebno veliko modrosti in spretnosti. Za prihodnje mandatno obdobje ne daje velikih obljub, saj se zaveda, da bodo veliko pozornosti in subtilnosti morali nameniti najranljivejšim skupinam, še v večji meri bodo morali pomagati pri zagotavljanju najosnovnejših življenjskih pogojih občanom Zagorja, ob tem pa skrbeti, da bo imelo gospodarstvo dobre pogoje za delo v zagorski dolini in privabljati nove investitorje ter skrbeti, da bo zagorska narava ostala čista.
Inženir strojništva, 32-letni Boštjan Ocepek se je za župansko kandidaturo odločil, ker je prepričan, da občina po 30 letih županovanja Švagana potrebuje spremembo in sveži veter. Ima močno ekipo, ki je pripravljena delati, da Zagorje razvije vse svoje potenciale. Želi razvijati turizem in gospodarstvo, enakomerno vlagati v infrastrukturo na celotnem področju občine, poseben poudarek pa bi namenil ohranjanju narave in vlaganju v zdravo družbo ter komunikacijo z vsemi ljudmi.
Njegov razvojni program za Občino Zagorje ob Savi se imenuje Biser v osrčju Slovenije in je plod priprave celotne ekipe, je navedel za STA.
Študent, ki se trenutno izobražuje za organizatorja socialne mreže, 22-letni Til Šiles se je za kandidaturo odločil, ker si želi, da Zagorje postane mesto, v katerem bodo slišani vsi in v katerem bo štel vsak glas. Meni, da je čas, da odločitve začne sprejemati širša skupnost in tudi mlajša generacija, ki bo živela s temi odločitvami, saj je treba poiskati odgovore na vprašanja, kako se spopasti s podnebnim zlomom, kako se spopasti s pomanjkanjem cenovno dostopnih stanovanj, kako poskrbeti za čisto okolje in kako postaviti človeka pred kapital.
Kot župan bi se zavzemal za povečanje javnih in socialnih stanovanj, uvedel bi brezplačen in učinkovit javni prevoz, ki bi z večjo povezljivostjo povezal okoliške kraje, povečal sredstva za kulturo in njeno vizijo, ozelenil bi degradirana območja, prepovedal gradnjo hidroelektrarn na srednji Savi in tako ohranil njeno porečje ter uvedel participativni proračun, je Šiles še dejal za STA.
Vodja prodajnega področja, 42-letni Željko Železnik bi bil rad zagorski župan, ker si želi večje vključenosti družbe pri ključnih usmeritvah in razvoju občine. S tem bi želel doseči enakomernejši razvoj občine in predvsem zagotoviti načrtovanje projektov, od današnjih pa do tistih za katere že danes ve, da jih bodo potrebovali 10 ali več let.
Zagorjanom si želi zagotoviti občino, ki bo imela posluh za vse skupine, in tako namenila evropska ali državna sredstva tudi za projekte, ki se ne merijo zgolj v kilometrih asfalta in tonah betona, ampak bodo zagotavljala večjo kakovost življenja tudi občanom, ki živijo izven centra mesta Zagorja. Solidarnost ne sme biti zgolj beseda na papirju, ampak se mora odražati v dejanjih, je zapisal v odgovoru za STA.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje