Še vedno pa je "vedno dober pomagač" Sepp Kuss v rdečem. Ni jih malo, ki menijo, da ob vrnitvi v Pireneje ne bo več tako. Spet drugi so mnenja, da predzadnji konec tedna še ne bomo videli vseh kart na mizi, saj naj bi tudi glavni favoriti, kot smo zdaj že vajeni, vse stavili na zadnjih šest etap. Tudi letošnji Giro in Tour sta bila namreč odločena v zadnjem tednu.
Ob tem številni pozabljajo, da sta imela tako italijanski kot francoski krog v zadnjem tednu na sporedu vožnjo na čas. Na Vuelti pa je ta že mimo in je popolnoma drugače postavljena dirka. Kot običajno bodo tudi tokrat boj za končno razvrstitev odločili zahtevni vzponi. Kako se jih bodo lotili v posameznih moštvih?
Tokrat je v podkastu Tour 202 gostoval športni direktor Bahraina Victoriusa Gorazd Štangelj. Meni, da bo zanimivo videti, kako bodo razporedili sile in odgovornost v obeh moštvih, ki imata v prvi deseterici po tri kolesarje (Jumbo Visma in UAE Emirates). Kako se bo v tem znašel lanski zmagovalec Remco Evenepoel, ki se ob koncu etap običajno znajde sam? Kot da bi ubral taktiko našega Tadeja Pogačarja, ko je dobil svoj prvi Tour pred tremi leti. V majici vodilnega se odlično počuti Američan Sepp Kuss. V zraku je vprašanje, ali je vedno odlični "vodonoša" morda celo trojanski konj Jumba Visme, ki je blizu tega, da kot prva ekipa osvoji vse tri grand toure v enem letu.
Novinarski kolega Igor Tominec je poudaril, da Kussu trenutni položaj celo ustreza, češ Američani so bili vedno brez težav pri nastopanjih za javnost. Ampak vsi ti nastopi, ki nosilcem majic običajno vzamejo tudi poldrugo uro dragocenega časa, se bodo morali nekje poznati.
Veliko je še odprtega. Po Pirenejih sledi selitev v gričevnate kraje na severu Španije in seveda še za številne najtežji vzpon na svetu Angliru – zaščitni znak Vuelte.
Vabljeni k poslušanju celotne epizode.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje