Luka Dončić je 12 minut pred koncem dosegel trojni dvojček: 34 točk (21 v prvem polčasu), vknjižil je še 13 skokov in 14 podaj. To je njegov drugi trojni dvojček na tokratnih pripravljalnih tekmah na SP. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenci bi morali sprva igrati proti Hrvatom, a je tamkajšnja zveza pred dvema tednoma odpovedala dvoboj v slovenski prestolnici. Košarkarska zveza Slovenije je hitro našla novega tekmeca, izzivu se je zoperstavila Črna gora, ki bo prav tako nastopila na prihajajočem SP-ju.

Sekulić ne more več računati na Vlatka Čančarja, ki si je na pripravljalni tekmi proti Grčiji strgal križno vez, lahko pa računa na Mika Tobeyja, ki se je pridružil ekipi. Ta se z Jordanom Morganom poteguje za prosto mesto naturaliziranega košarkarja.

21 točk Dončića v prvem polčasu
Slovenija je povedla s 7:0. Vodila je tudi pri izidu 11:5, Črnogorci pa so se nato približali (11:9). Dončić s tremi točkami in Jakob Čebašek sta povišala prednost (17:11). Gostitelji so na krilih razigranega Dončića znova povedli z višjo prednostjo (22:13). Črnogorci so znova ujeli Slovence (25:22), ki so četrtino končali z izjemno trojko Dončića in dvomestno prednostjo (32:22).

Gostje so v dveh minutah druge četrtine naredili delni izid 0:9 in Slovence ujeli (32:31). Ti so po dveh minutah in pol končno zadeli (34:31). Nikola Ivanović je zadel trojko za prvo izenačenje (34:34). Igra se je razživela, Morgan je atraktivno zabijal (36:34). Črnogorski košarkarji so prevzeli vodstvo prvič na tekmi (36:38). Ekipi sta bili izenačeni, Slovenija pa je prva prevzela pobudo za +5 (45:40) in z Dončićem ohranjala prednost (48:43). Nato pa popustila, kar so tekmeci izkoristili za nov priključek (52:50). Bojan Dubljević in Dončić sta za konec druge četrtine zadela po eno trojko (55:53).

Od +12 do zanimive končnice
Mihailović je na uvodu tretje četrtine zadel dve zaporedni trojki, pod košem je bil natančen še Nikola Vučević za + 6 Črne gore (55:61). Odgovorila sta Bine Prepelič in Morgan (59:61). Bine Prepelič in Klemen Prepelič sta bila natančna pri metu za tri točke, Dončić pa je zadel izpod koša za + 3 Slovenije (67:64). Dončić je razigraval soigralce, Slovenija je povedla za deset točk (81:71).

Zadnjo četrtino je Klemen Prepelič odprl s svojo tretjo trojko (84:73), domačini so vodstvo povišali na +12 (85:73). Črnogorci so z delnim izidom 0:9 ujeli Slovence (85:82). Aleksej Nikolić je zadel za tri, Dončić pa za dve za slovenskih +5 (90:85). Pri tekmecih je bil še naprej razpoložen Dino Radončić (90:87). Mihailović je s trojko izenačil (90:90), s prav tako po eno trojko sta odgovorila Dončić in Blažič (podal mu je Dončić) za 97:92. Mihailović je 50 sekund pred koncem zadel svojo šesto trojko za novo izenačenje (97:97), Dončić pa je dodal svojo četrto (100:97). V končnici je bil Klemen Prepelič natančen pri izvajanju prostih metov, Slovenija je lahko slavila.

Strelsko razpoložen je bil tudi Klemen Prepelič (na fotografiji) s 17 točkami, po deset točk pa sta dodala Bine Prepelič in Jordan Morgan. Foto: www.alesfevzer.com

Pohvali za Bineta Prepeliča
Aleksander Sekulić, selektor Slovenije: "Vedeli smo, da Vlatka Čančarja ne moremo nadomestiti, zato se mora ekipa prilagoditi, nekateri igralci morajo stopiti v ospredje in danes je to odlično počel Bine Prepelič. Vsak igralec, ki je stopil na parket, je dal vse od sebe, predvsem pa je novo izjemno predstavo prikazal Luka Dončić. Tako on kot Jaka Blažič in Zoran Dragić so danes igrali malo več, saj potrebujejo tekme, da pridejo v ritem. Mike Tobey se nam je pridružil šele v nedeljo, zato je imel omejeno minutažo, glede odločitve, kdo od njiju bo šel na SP, pa bo zagotovo imel besedo tudi Luka Dončić. Zdaj nas čakata dve zahtevni preizkušnji v Španiji proti verjetno najboljšima reprezentancama na svetu, ki bosta pokazali, kako dobri smo proti najmočnejšim. Za konec bi se rad zahvalil črnogorski košarkarski zvezi, ki je priskočila na pomoč, potem ko so nas Hrvati pustili na cedilu."

Klemen Prepelič: "V določenih segmentih smo pokazali napredek, seveda pa to še ni tista košarka, ki jo želimo igrati na SP. Tudi sam sem v dobri formi, zelo samozavesten na treningih, je pa res, da je precejšnja razlika, ko je na igrišču Luka Dončić, oziroma ko moram jaz voditi igro. Druga postava si enostavno ne sme privoščiti, da ji tekmec naredi delni izid 10:0. Danes se je odlično odrezal Bine Prepelič, ki je vidno napredoval in ki zagotovo sodi v krog igralcev, ki lahko delno nadomestijo Vlatka Čančarja."

Proti Špancem, Američanom in Japoncem, nato pa se začne zares
Slovence po današnjem obračunu čaka še turnir v Malagi. Tekmeca tam bosta v petek in soboto Španija oziroma ZDA. Zaključek priprav bo Slovenija opravila v Tokiu, kjer bo 19. avgusta sledil še dvoboj proti Japonski. Nato bo 26. avgusta na Okinavi na Japonskem prvo tekmo na SP-ju igrala proti Venezueli.