Največja sodniška napaka na letošnjem evropskem prvenstvu – Marc Cucurella je z roko ustavil strel Jamala Musiale, ki bi letel v okvir vrat. Foto: EPA

Sodniška komisija Uefe je podala analizo sojenja na EP-ju, ki naj bi pomagala vrhunskim sodnikom v novi sezoni.

Anthony Taylor je močno razjezil Nemce. Foto: EPA

Poročilo pravi, da bi morala biti dosojena enajstmetrovka, ko je španski igralec Cucurella v podaljšku na tekmi 5. julija v Stuttgartu, pri izidu 1:1, igral z roko. Jamal Musiala je streljal z roba kazenskega prostora, žoga bi letela v okvir vrat. Nemci so bili ogorčeni po tej odločitvi.

Taylor se ni niti posvetoval z videosodnikom
Angleški sodnik Anthony Taylor v 106. minuti ni dosodil enajstmetrovke, prav tako ni bilo posredovanja videosodnika, kar je Uefa zdaj označila za napako. Od zdaj bo zahtevala strožjo kazen pri tovrstnih primerih.

"V skladu z najnovejšimi smernicami Uefe je treba stik z roko, ki preprečuje strel na gol, strožje kaznovati in v večini primerov dosoditi enajstmetrovko, razen če je roka branilca zelo blizu telesa ali se dotika telesa," so sporočili z Uefe.

"V tem primeru je branilec ustavil strel na gol z roko, ki ni ravno ob telesu, in tako povečal svojo maso, zato bi morala biti dosojena enajstmetrovka," še piše v poročilu Uefa.

Španija je tekmo dobila z 2:1, potem ko je Mikel Merino zadel z glavo v 119. minuti po podaji Danija Olma. Španci so devet dni zatem postali evropski prvaki.