Dviganje uteži - Arhiv

Klavrn konec iger za transspolno Laurel Hubbard

Dviganje uteži Klavrn konec iger za transspolno Laurel Hubbard

2.8.2021

Novozelandka Laurel Hubbard, ki je kot prva transspolna športnica tekmovala na olimpijskih igrah, je klavrno končala svoj nastop v kraljevski disciplini dviganja uteži nad 87 kilogramov.

Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

Vrhunci 10. dne Dvojno kitajsko slavje na krogih, Simone Biles bo nastopila na gredi

2.8.2021

Američanka Simone Biles je napovedala, da bo vendarle nastopila na zadnjem finalnem nastopu – v torek na gredi. Na krogih je sodnike najbolj prepričal Kitajec Liu Jang, na parterju Američanka Jade Carey. Podelili so še 18 kompletov medalj.

Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi

Končne odločitve 9. dne Britanec Whitlock ubranil zlato in postal novi "bog konja"

1.8.2021

Svetovni prvak v BMX-u prostega sloga Logan Martin je postal še olimpijski prvak. Olimpijski turnir v golfu je po dramatičnem zadnjem delu osvojil Američan Xander Schauffele. Kdo so še prvaki devetega dne iger v Tokiu?

Francozom prvo ekipno zlato v judu

Končne odločitve 8. dne Francozom prvo ekipno zlato v judu

31.7.2021

V prvem olimpijskem tekmovanju mešanih ekip v judu so zlato osvojili Francozi, s 4:1 so premagali Japonce. Teddy Riner je s tem uspehom osvojil svojo peto olimpijsko medaljo in tako postal največkrat nagrajeni judoist na OI.

Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

5. dan Tokia Fidži spet olimpijski prvak v ragbiju

28.7.2021

Ragbi reprezentanca Fidžija je v finalu olimpijskega turnirja premagala Novo Zelandijo s 27:12 in s tem ubranila naslov iz Ria.

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

2. dan Tokia Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

25.7.2021

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.

Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

1. dan Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

24.7.2021

Uvodni dan olimpijskih iger so podelili 11 kompletov medalj. Izjemno uspešno so igre začeli Azijci, ki so si že zagotovili sedem zlatih medalj. Japonsko je navdušil judoist Naohisa Takato, ki je osvojil zlato v kategoriji do 60 kilogramov.

Prireditelji iger v Tokiu našli ugandskega športnika

Dviganje uteži Prireditelji iger v Tokiu našli ugandskega športnika

20.7.2021

Prireditelji olimpijskih iger v Tokiu so sporočili, da so našli 20-letnega dvigalca uteži iz Ugande, ki so ga pogrešali od prejšnjega tedna.

V Tokiu prva transspolna športnica v zgodovini

Tokio 2020 V Tokiu prva transspolna športnica v zgodovini

21.6.2021

Laurel Hubbard bo prva transspolna športnica, ki bo nastopila na olimpijskih igrah, potem ko jo je Nova Zelandija uvrstila v svojo ekipo dvigalk uteži za Tokio.