Kanadčanke so na zadnjih dveh olimpijskih igrah osvojile bron, zdaj pa so z uvrstitvijo v finale dosegle največji uspeh. Foto: Reuters

Tekmo Kanade, bronaste z OI 2012 in 2016, proti močni vrsti ZDA, v kateri so igrale tudi slovite Megan Rapinoe, Alex Morgan in Julie Ertz, je odločila enajstmetrovka Jessie Fleming v 74. minuti.

Kanadčanke izločile Američanke

Američanke so trikratne olimpijske prvakinje, potem ko so zapovrstjo slavile 2004, 2008 in 2012. Branilke naslova z zadnjih OI Nemke se niso uvrstile na letošnji turnir.

Kanadčanke, ki so v četrtfinalu po enajstmetrovkah ugnale Brazilijo, bodo v petkovem finalu igrale proti Švedski, ki je na prejšnjih OI osvojila srebro. Švedinje, ki so se v polfinale prebile z zmago s 3:1 proti Japonski, so premagale Avstralke z golom Fridoline Rolfo v 46. minuti.